Logistika a skladovanie

Skladové riešenie spoločnosti Toyota

Skladové riešenie spoločnosti Toyota. Flexibilita a vysoká priepustnosť – to sú výhody, ktoré spoločnosť Adveo získala vďaka skladovému riešeniu spoločnosti Toyota.

Závod spoločnosti Adveo v Dammartin-en-Goële s rozlohou 23 000 m2 je skvelým príkladom logistického inžinierstva v oblasti regálových zariadení. Regionálny tím spoločnosti Adveo a tím podpory logistických riešení spoločnosti Toyota Material Handling vo Francúzsku harmonicky spolupracovali na úspešnom realizovaní projektu nového skladu.

O spoločnosti Adveo

ADVEO je jedným z hlavných európskych hráčov v oblasti veľkoobchodnej distribúcie kancelárskych potrieb, služieb a riešení. Skupina ADVEO, ktorá je lídrom vo Francúzsku a Beneluxe, distribuuje z týchto regionálnych logistických centier viac ako 20 000 skladových jednotiek.

Fakty a čísla:

• Spoločnosť: Adveo
• Sídlo: Dammartin-en-Goële, Francúzsko
• Priemysel: Kancelárske výrobky
• Riešenia: regály, finančné riešenie, dlhodobý prenájom, údržba a Správa flotily so systémom I_Site
• Vozíky: 5 VNA vozíkov do úzkych uličiek, 2 retraky, 1 24 V čelný vysokozdvižný vozík

Skladové riešenie spoločnosti Toyota

Rast je hnacou silou zmien

Aby spoločnosť Adveo mohla aj naďalej podporovať zákazníkov v ich raste, rozhodla sa rozšíriť zoznam svojich výrobkov. S viac ako 20 000 skladovými jednotkami na sklade má Adveo France najširšiu ponuku výrobkov na trhu. Preto bolo nevyhnutné vybudovať nový sklad na podporu rýchlej a efektívnej distribúcie. Splnenie požiadaviek na rýchlosť a kvalitu je v dnešnom svete logistiky čoraz dôležitejšie.
Keďže Adveo je už niekoľko rokov klientom spoločnosti Toyota výhradne v oblasti vysokozdvižných vozíkov, zadala návrh usporiadania novej budovy spolu s regálmi, vedením a vozíkmi Toyota. Nový závod podporil centralizáciu logistiky spoločnosti Adveo v regióne a zároveň musel

„Na začiatku tohto projektu,“ vysvetľuje Didier Renau, obchodný zástupca pre skladové systémy v spoločnosti Toyota Material Handling France, „sme predložili niekoľko návrhov rôznych usporiadaní skladu a rôznych skladových riešení, aby sme zistili, ktorý model by najlepšie vyhovoval všetkým potrebám spoločnosti Adveo.“ K tomu dodáva: „Požiadavky počas projektu rástli spolu s ním.“

Spoločnosť Adveo chcela partnera, ktorý by jej pomohol s projektom od začiatku až do konca. Romain Thénard, riaditeľ dodávateľského reťazca spoločnosti Adveo, priznáva: „Našou úlohou je pripravovať objednávky, nie definovať všetky technické prvky pri stavbe závodu. Na to nám chýbajú inžinierske kapacity.“ Toyota dokázala pomôcť pri návrhu, definovaní, implementácii, realizácii a dokonca aj pri financovaní.

Skladové riešenie spoločnosti Toyota

Kompletné skladové riešenie: regály, vedenie a manipulačné zariadenia

V tomto projekte sa nachádzajú 2 veľké plochy. Obe sú úplne odlišne nastavené. Jednou je vysoký skladovací priestor s veľmi úzkymi uličkami, kde vozíky VNA zhusťujú skladovaciu kapacitu. Cieľom bolo uskladniť čo najviac paliet: jedna paleta, jedna skladová jednotka. Druhou je konvenčná skladovacia plocha s retrakmi, na ktorej dochádza oveľa viac k vychystávaniu na prízemí. Okrem toho sa tu nachádza dynamická oblasť pre jemnejšie vychystávanie, čo spoločnosť Adveo výslovne požadovala.

Montáž všetkých regálov, 7 úrovní skladu (prízemie, 1990, 3030, 4070, 6098, 8126 a 10 154 mm), trvala dvom tímom montážnikov (spolu 8) osem týždňov. Inštalácia navádzacieho systému trvala ďalší mesiac. Na pracovisku sa umiestnilo približne 290 ton regálov, 16 000 pletivových plošín a 90 dynamických regálových lôžok s valčekmi.
„So svojím výberom sme veľmi spokojní,“ potvrdzuje Romain Thénard, „teraz máme úroveň výkonnosti, ktorú sme chceli dosiahnuť pri všetkých typoch zariadení. A dosiahnuť sme to mohli najmä vďaka tomu, že kompatibilita skladovacích zariadení a manipulačných zariadení bola vopred analyzovaná a preskúmaná na pracovisku.“ Pokračuje: „Návrh spoločnosti Toyota, ktorý sa zmestil do nášho rozpočtu, splnil všetky podmienky:“

1. Kompletná ponuka vrátane techniky, vozíkov, regálov, nabíjacej miestnosti, služieb, a dokonca aj financovania.
2. Centralizované skladovanie na jednom mieste, flexibilita modelov skladovania (štandardný a VNA), vysoká kapacita a možnosť vychystávania s VNA vozíkmi.
3. Spoločné sily nášho regionálneho obchodného tímu a tímu technickej podpory Toyota Logistic Solutions boli bezchybné: spolupráca bola veľmi konštruktívna.

Skladové riešenie spoločnosti Toyota

Ďalší vývoj

Zákazník sa rozhodol pre tradičné energetické riešenie, čo znamenalo, že bolo potrebné vybudovať samostatnú nabíjaciu miestnosť na nabíjanie olovených batérií. V spoločnosti Toyota Material Handling je to súčasť kompletného skladového riešenia. Presne to, čo spoločnosť Adveo hľadala.

V ďalšej fáze projektu môže spoločnosť Adveo vybaviť svoju prevádzku vďaka I_Site od spoločnosti Toyota s cieľom zlepšiť bezpečnosť a ochranu výrobkov, vozíkov, regálov a personálu, ako aj lepšie riadiť kontrolu nákladov. Rozširujú tiež svoju flotilu o ďalšie prenajaté vozíky od spoločnosti Toyota.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button