Logistika a skladovanie

Sieť DPD víta nového člena

Po získaní majoritného podielu akcií v rumunskom Pegasuse Geopost potvrdil ďalšiu akvizíciu. Od spoločnosti Lagermax získal zvyšné akcie v DPD Srbsko.
 

GeoPost, dcérska spoločnosť francúzskeho poštového operátora La Post a zároveň vlastník celoeurópskej prepravnej siete DPD, doteraz disponovala 30 % akcií v DPD Srbsko. 
S akvizíciou zvyšného balíka akcií v DPD Srbsko zaznamenal GeoPost ďalšie posilnenie pozície na trhu poštových a doručovateľských služieb v jadranskom regióne. Táto oblasť tvorí dôležitú súčasť európskej siete DPD a v súčasnosti zaznamenáva výrazný rozmach podnikateľských aktivít a tým aj nárast objemu prepraveného tovaru nielen v rámci regiónu, ale aj na susediace trhy. "Nároky srbských zákazníkov na poskytované služby sa sústavne zvyšujú. Naším poslaním je priviesť DPD Srbsko na pozíciu lídra v kvalite poskytovaných služieb, a to v čo najkratšom čase. Ambíciou spoločnosti Geopost je zvyšovanie prepravených objemov a náš lokálny tím v Srbsku bude profitovať z know-how, skúseností a viac ako 30-ročnej tradície DPD," povedal Adam Chazanow, CEO pre južnú a východnú Európu. 
DPD Srbsko už na seba na miestnom trhu upozornilo. Klienti DPD v Srbsku môžu využívať služby vnútroštátnej prepravy, ale rovnako aj export a import zo zahraničia a doručenie na dobierku.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button