Logistika a skladovanie

Servisné vozidlá STILL na ekologickejší pohon

Servisné vozidlá STILL na ekologickejší pohon. Nemecký vývojár, výrobca a dodávateľ intralogistických riešení STILL ide opäť príkladom v oblasti udržateľnosti. Spustil pilotný projekt, v ktorom zatiaľ dve vozidlá servisnej služby prechádzajú na elektrický pohon. Po úspešnej testovacej fáze môžu pribudnúť ďalšie. Časom sa pridá aj STILL Slovensko.

Nielen energetická kríza a hlasné prejavy ekologických skupín neustále zvyšujú povedomie spoločnosti o ochrane klímy a udržateľnosti. „Aj samotní zákazníci sa nás čoraz častejšie pýtajú na snahu a kroky našej značky v oblasti udržateľnosti. O to viac ma teší, že na otázky na túto tému môžeme odpovedať s čistým svedomím,“ hovorí Frank Müller, senior viceprezident STILL Brand Management.

Dodáva, že filozofia udržateľnosti v STILL nevznikla nedávno alebo preto, že sa o nej posledné roky živo diskutuje. „Je súčasťou našej firemnej DNA, preto sa neuspokojíme s tým, čo sme doteraz dosiahli. Naším cieľom sú nulové emisie v celom dodávateľskom reťazci.“

Servisné vozidlá STILL na ekologickejší pohon

„Nechať sa skutočne zelektrizovať“

Už vlani STILL v priestoroch hamburskej centrály zriadil nabíjacie stanice pre elektromobily. Okrem firemných vozidiel na elektrický pohon si môžu svoje elektromobily nabíjať aj zákazníci či návštevníci firmy. Elektrinu potrebnú pre nabíjacie stanice – ako aj ostatnú elektrinu – čerpá STILL zo „zelených“ zdrojov. Vlastnými nabíjacími stanicami tak významne prispieva k znižovaniu emisií CO2.

STILL plánuje postupne zaviesť vozidlá servisu s elektrickým pohonom – teraz už jazdia k zákazníkom dve. Je to ďalší významný krok smerom udržateľnosti. Počas prvého roka sa budú v rámci pilotného projektu zbierať údaje o tom, ako sú tieto alternatívne pohony kompatibilné s filozofiou služieb STILL, ktorá je ambiciózna a zároveň náročná na plnenie. „Počas prvého roka získame skúsenosti a informácie, ktoré následne veľmi podrobne vyhodnotíme. Dozvieme sa, ako sa darí našej službe v oblastiach s menšou nabíjacou infraštruktúrou, aké dojazdy možno dosiahnuť s nabitými vozidlami alebo ako vplývajú na dojazd elektrických vozidiel rôzne poveternostné podmienky,“ vysvetľuje Stefan Sanny, riaditeľ Facility Management & Technical Services. Aj na základe zozbieraných skúseností sa STILL rozhodne, ako bude ďalej rozširovať flotilu elektrifikovaných služieb.

Plánuje sa pridať aj Slovensko

O elektrickom pohone v servisných vozidlách, ktoré denne cestujú za zákazníkmi, do budúcna uvažuje aj STILL Slovensko. „Určite plánujeme otestovať vozidlá s elektrickým aj vodíkovým pohonom. Udržateľnosť a ochrana životného prostredia sú jednou z hlavných tém aj v STILL Slovensko, preto sa neustále snažíme nielen prinášať ekologickejšie riešenia, ale motivovať k nim aj našich zákazníkov,“ hovorí Marian Fábry, Head of Sales & Service zo STILL Slovensko.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button