Logistika a skladovanie

Rýchly rast siete odberných miest DPD prináša nové možnosti

Rýchly rast siete odberných miest DPD prináša nové možnosti. Obľuba doručovania do odberných miest významne rastie nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. Kuriérska spoločnosť DPD reaguje na tento trend a svoju sieť odberných miest neustále rozširuje.

Odberné miesta a samoobslužné boxy ponúkajú zákazníkom internetových obchodov množstvo výhod. Môžu si sami zvoliť miesto doručenia a notifikácia v mobilnej aplikácii ich upozorní, keď je ich balík pripravený na vyzdvihnutie. Zásielku si môžu vyzdvihnúť v čase, ktorý im najviac vyhovuje, zvyčajne cestou z práce alebo na nákup. Výhodou výdajných boxov je aj nepretržitá dostupnosť 7 dní v týždni, 24 hodín denne, čo je ideálne pre ľudí, ktorí sa nechcú viazať na príchod kuriéra.

Stále viac ľudí využíva tieto možnosti. Podľa posledného prieskumu DPD e-shopper barometer si až 51 % pravidelných zákazníkov internetových obchodov necháva doručovať balíky do odberných miest a 31 % do samoobslužných boxov.

Rýchly rast siete odberných miest DPD prináša nové možnosti

Kuriérska spoločnosť Geopost a jej dcérska spoločnosť DPD významne investujú do rozširovania siete samoobslužných miest. Zákazníci Geopost dnes môžu využívať jednu z najhustejších sietí odberných miest v Európe s viac ako 110-tisíc dostupnými miestami. Túto sieť môžu využívať aj slovenské internetové obchody, ktoré takto môžu pohodlne doručiť svoj tovar zákazníkom po celej Európe.

Zákazníci DPD majú v súčasnosti na Slovensku k dispozícii viac ako 1 570 odberných miest pričom ich počet neustále rastie. Kuriérska spoločnosť pokračuje v investíciách do rozširovania siete moderných samoobslužných boxov Pickup, ktoré umožňujú nielen prijímanie, ale aj odosielanie zásielok. Tieto boxy výrazne uľahčujú zákazníkom internetových obchodov napríklad aj vrátenie tovaru, ktorý im nevyhovuje.

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button