Logistika a skladovanie

Rekordný počet zásielok DPDgroup

Rekordný počet zásielok DPDgroup. Medzinárodná kuriérska spoločnosť DPDgroup má za sebou rekordný rok. Počet prepravených balíkov do celého sveta po prvýkrát presiahol hranicu dvoch miliárd balíkov.

V minulom roku tiež padol rekord v počte zásielok doručených za jeden deň v Európe. Tieto výsledky navyše kuriérska spoločnosť dosiahla v súlade so stratégiou trvalo udržateľného rozvoja a každý jeden balík sa do cieľa dostal bez toho, aby mal negatívny vplyv na životné prostredie. Spoločnosť DPDgroup doručila počas minulého roka zákazníkom po celom svete 2,1 miliardy zásielok, čo predstavuje až 8,4 milióna zásielok denne. V minulom roku tiež padol rekord v počte zásielok doručených v jeden deň v Európe. Počas minuloročného Cyber Monday 29.11. DPDgroup doručila 12,2 milióna zásielok zákazníkom v európskych krajinách.

Prečítajte si aj

Spotrebiteľské správanie zákazníkov bolo v minulom roku výrazne ovplyvnené pandémiou Covid-19. Množstvo nákupov v internetových obchodoch rástlo a spolu s tým sa zvyšoval aj dopyt po kuriérskych službách. „Rekordné výsledky spoločnosť dosiahla v súlade so svojou stratégiou udržateľného rozvoja a tiež s dôrazom na zachovanie vysokej kvality doručovateľských služieb,” hovorí generálny riaditeľ DPD na Slovensku Peter Pavuk.

Odrazom vysokého štandardu služieb DPD na Slovensku je nízky počet reklamácií. Spoločnosť v minulom roku prijala 7 278 reklamácií. Najčastejšími príčinami bolo omeškanie zásielky, jej poškodenie alebo strata. Na základe riadneho reklamačného konania spoločnosť akceptovala 3 245 reklamácií.

Rekordný počet zásielok DPDgroup

Každý jeden balík, ktorý DPDgroup doručí, sa do cieľa dostane bez toho, aby zanechal negatívnu stopu na životnom prostredí. Spoločnosť sa k tomuto kroku zaviazala už v roku 2012 vo svojom programe DrivingChange. DPDgroup sa navyše nedávno rozhodla svoj záväzok ešte rozšíriť a do roku 2025 bude doručovať v 225 európskych mestách zásielky výlučne s nízkoemisnými vozidlami. To umožní DPDgroup drasticky znížiť uhlíkovú stopu pri doručovaní na „poslednej míli“, znížiť ročné emisie skleníkových plynov o 83 % a znečisťujúcich látok o 95 % v porovnaní s rokom 2020.

„Dopyt po kuriérskych službách neustále rastie. Vďaka investíciám do rozširovania našej siete a zvyšovania kvality služieb dokážeme prudko rastúci dopyt uspokojiť. A to s maximálnym ohľadom na spokojnosť zákazníkov, udržateľnosť a životné prostredie,” dodáva Peter Pavuk.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button