Logistika a skladovanie

Prologis mení pravidlá hry

Rozvoj logistických parkov po novom – Prologis mení pravidlá hry. Logistické centrá sú nenahraditeľnou súčasťou fungujúcich dodávateľských reťazcov. Ich význam v uplynulých rokoch otestovala aj globálna pandémia COVID-19, ktorá znásobila už aj tak silný dopyt po strategicky umiestnených logistických nehnuteľnostiach v blízkosti miest.

Developer Prologis, ktorý vlastní neďaleko Bratislavy svoje najväčšie distribučné centrum v strednej Európe, obohacuje zdanlivo nudné logistické parky o dôležitú kvalitu – ľudskosť a komunitnú atmosféru. Prečo je to tak dôležité?

PARKlife™ – živé logistické centrá

Pracovné prostredie je jedným z kľúčových kritérií, ktoré zamestnanci zvažujú, keď sa obhliadajú po novej práci. Logistické parky síce na prvý pohľad nemusia pôsobiť ako atraktívne pracoviská, Prologis však tento imidž aktívne mení. „Som presvedčená, že logistické parky nesmú byť bezduchými miestami – práve naopak, pre našich zákazníkov je kľúčové, aby sa do práce ľudia vracali s radosťou. Túto iniciatívu nazývame PARKlife™,“ vysvetľuje Pavla Procházková, riaditeľka Prologis pre správu nehnuteľností a zákaznícku skúsenosť v Česku a na Slovensku.

V Prologis Park Bratislava preto developer postavil napríklad futbalové ihrisko či zázemie na grilovanie a oddych. Všetko toto vybavenie je voľne prístupné a Prologis ho zároveň aktívne využíva na organizovanie eventov pre svojich zákazníkov a ich zamestnancov. „Na ihrisku sa každý rok koná už tradičný futbalový turnaj. V lete zase organizujeme zmrzlinové dni a v zime vianočné trhy. Tento rok sme prvýkrát zamestnancov pozvali na bezplatné konzultácie s nutričnými terapeutmi a medikmi,“ dodáva Pavla Procházková.

V časoch, keď firmy aj napriek nepriaznivej hospodárskej situácii stále súperia o kvalitných zamestnancov, využíva Prologis svoje postavenie a príležitosť aby im pomohol a poskytol hodnoty, ktoré presahujú rámec logistických nehnuteľností.

Prologis mení pravidlá hry

Udržateľnosť nie je len trendom

Kvalitné budovy sú však stále centrom záujmu spoločnosti Prologis. Dokazuje to aj fakt, že každá nová výstavba prechádza certifikáciou udržateľnosti BREAAM a staršie budovy sú certifikované dodatočne. Udržateľná výstavba totiž nie je len trendom – je mimoriadne účinným spôsobom, ako zefektívniť prevádzku v budovách zákazníkov. Vo výsledku im to pomáha ušetriť napríklad náklady na energie.

„V našom portfóliu je už štandardom šetrné LED osvetlenie vybavené senzormi pohybu a denného svetla či inteligentný systém na vzdialenú kontrolu spotreby elektrické energie poskytovaný prevádzkovateľom distribučnej siete. Do bratislavského parku sme tiež umiestnili dve nabíjačky pre elektromobily,“ vymenúva Martin Baláž, viceprezident a country manager spoločnosti Prologis v Českej republike a na Slovensku.

Všetky tieto čiastkové kroky, ktoré Prologis podniká, sú súčasťou celosvetovej ambície tohto developera dosiahnuť čisté nulové emisie. „Ide o vedecky podložený cieľ, ktorý sme si stanovili do roku 2040 v našej najnovšej ESG správe. Turbulentné zmeny vo svete a komplikovaná ekonomická situácia nám totiž každý deň ukazujú, že je nutné zmeniť prístup k výstavbe logistických centier. A my sme radi, že môžeme byť aj v tejto oblasti príkladom hodným nasledovania,“ uzatvára Martin Baláž.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button