Logistika a skladovanie

Premiér naznačil, že by sa mohlo urýchliť otváranie prevádzok na Slovensku

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) naznačil možnosť, že by sa mohlo urýchliť otváranie prevádzok na Slovensku. A to v prípade, ak sa počet nakazených novým koronavírusom udrží na podobne priaznivých číslach do pondelka budúceho týždňa. Otvoriť by sa mohli všetky prevádzky s pravidlom 25 štvorcových metrov (m2) na jedného zákazníka. Uviedol to počas príhovoru pred hlasovaním o programovom vyhlásení vlády (PVV) v parlamente.
      
„Konzílium odborníkov je pripravené v pondelok to rozhodnutie upraviť v prospech otvárania prevádzok v duchu, že by sa otvorili všetky prevádzky s pravidlom 25 m2 na jedného zákazníka,“ priblížil Matovič. Tisícky ľudí by tak podľa jeho slov znova mali prácu a otvorila by sa tak možnosť znova si kúpiť tovar či službu, ktorú si doteraz ľudia kúpiť nemohli.
      
„Buďme veľmi opatrní,“ apeloval však predseda vlády. Aj na Slovensku podľa neho zaznievajú názory o druhej a tretej vlne nákazy. „Slovensko ekonomicky neprežije druhú a tretiu vlnu. My si nemôžeme dovoliť druhú a tretiu vlnu tejto nákazy. Lebo táto nákaza, keď nám spôsobí 9 % prepad ekonomiky, ako dopadneme, keď budeme mať druhé a tretie kolo?“ vyhlásil premiér. Napriek tomu, že čísla sú zatiaľ veľmi dobré, podľa Matoviča netreba pokúšať osud. Pokles ekonomiky v podobe 9 % podľa neho nemá pre Slovensko obdobu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button