Logistika a skladovanie

Lidl testuje novú zelenú posilu vo firemnej flotile

Lidl testuje novú zelenú posilu vo firemnej flotile. Spoločnosť Lidl je známa svojím zodpovedným prístupom k životnému prostrediu. Jasným dôkazom toho, že ekológia nie je pre túto firmu iba aktuálnym trendom, je aktívne pátranie po nových spôsoboch a riešeniach, ktoré prispejú k lepšej budúcnosti našej planéty.

K tomu bezpochyby patrí aj neustále vylepšovanie firemnej logistiky. Vďaka zelenej posile, elektrickému kamiónu Volvo FM Electric, ktorú diskont práve testuje, môže byť doprava v Lidli zase o čosi zelenšia. Nový vylepšený model kamiónu Volvo FM Electric priniesol ďalšie slovenské prvenstvo obľúbenému diskontu – Lidl. Ako prvý reťazec totiž v reálnej prevádzke vyskúšal tento 100 % elektrický ťahač návesov.

Je to model, ktorý zvládne prepraviť oveľa väčšie množstvo tovaru, ako jeho minuloročný predchodca – Volvo FE. Neuveriteľných 24 ton nákladu prepraví bez najmenších problémov. Navyše, tento e-kamión sa môže pochváliť aj ďalšími lichotivými číslami. Jeho reálny dojazd je 300 km, celková kapacita batérie 540 kWh a trvalý výkon až 490 kW. Je to skrátka flexibilný pomocník s minimálnou uhlíkovou stopou.

Lidl testuje novú zelenú posilu vo firemnej flotile

Na premiéru nového modelu dohliadal aj vedúci úseku logistiky spoločnosti Lidl Peter Mego. Volvo FM Electric podľa neho rozhodne pomôže firme v napĺňaní dlhodobých cieľov v tejto oblasti. Do roka 2030 chce totiž Lidl zabezpečiť, aby 75 % ich vozového parku malo alternatívny pohon, a tak dosiahnuť 30 % neutralitu v doprave. Čo teda inými slovami znamená, že 30 % flotily by malo mať pohon na elektrinu, vodík alebo bioplyn.

„Lidl na Slovensku dosiahol veľa prvenstiev. Samozrejme, jedno z najdôležitejších je, že sme sa stali jednotkou na trhu. To všetko vďaka našim zákazníkom, zamestnancom aj partnerom. Každý líder však musí udávať smer a nebáť sa ísť aj tŕnistou cestou. Preto som hrdý, že sme sa ako spoločnosť vybrali cestou znižovania emisií a nasadzovania alternatívnych pohonov v kamiónovej preprave. Spoločne so svojimi prepravnými partnermi sme našli konsenzus. Naše ciele sú odvážne a ambiciózne, ale vieme, že pre našu planétu nevyhnutné. Postupne chceme nasadzovať aj ďalšiu techniku s nulovými emisiami, aby sme sa postupne približovali k absolútne bezemisnej logistike,“ uviedol vedúci úseku logistiky Peter Mego.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button