Logistika a skladovanie

E-commerce prudko rastie, doručovateľské firmy naberajú ľudí

Doručovateľským spoločnostiam sa darí. Za rastom nie je len pandémia koronavírusu, ale aj rast internetového obchodu na Slovensku. Týka sa to aj spoločnosti Zásielkovňa, ktorá plánuje v tomto roku prijať ďalších 160  zamestnancov.

Nedostatok odborníkov v logistike sa začína prejavovať. Vďaka rastu záujmu o doručovanie tovaru objednaného na internete logistické firmy hlásia nedostatok pracovníkov. Celé odvetie logistiky totiž so zavedením protipandemických opatrení výrazne poskočilo vo vývoji smerom dopredu. Viaceré logistické parky ako aj doručovateľské spoločnosti predpokladajú, že tento rok prekonajú minuloročné rekordy.

„Tento rok plánujeme zamestnať 160 nových ľudí. Ide o  50%-ný nárast aktuálneho počtu zamestnancov. Žiadané sú najmä špecializované profesie v rámci celej logistiky, či už špecialisti, seniori alebo manažéri, vedúci zmeny alebo skladník. Profesionálov tejto oblasti je momentálne nedostatok,“ konštatuje Petra Matejíčková, HR manažérka Zásielkovne na Slovensku.

Nedostatok ľudí so skúsenosťami

Dôvodov, prečo na Slovensku chýbajú ľudia a s dostatočnými skúsenosťami v logistike, je niekoľko. Jedným z nich je skokový rast internetového obchodu v minulom roku. Rast trhu nezodpovedá rastu počtu zamestnancov v doručovateľských spoločnostiach. Druhým dôvodom je chýbajúca atraktivita niektorých pracovných pozícií. „Mnohí si neuvedomujú, že logistika je náročná práca, ale má veľký potenciál do budúcnosti. Zamestnanec získa zaujímavé finančné ohodnotenie, príležitosť pracovať s najmodernejšími technológiami a má možnosť kariérneho rastu.

Napríklad pred Vianocami, keď je o posielanie zásielok najväčší záujem, naberáme aj desiatky agentúrnych zamestnancov. Minuloročný december to bolo viac ako 250 agentúrnych zamestnancov,“ konštatuje Petra Matejíčková za Zásielkovňu. Nedostatok odborníkov v logistike sa bude v najbližšom období prehlbovať. „Práve preto sme sa rozhodli zamerať na tréningové programy a stáže, vďaka ktorým si vychováme vlastných odborníkov v segmente logistiky.“

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button