Logistika a skladovanie

DPDgroup s vyše miliardou zisku

DPDgroup s vyše miliardou zisku. Balíková prepravná sieť informovala o celofiremných výsledkoch za rok 2021 spolu s plánmi do budúcnosti.

Balíková prepravná sieť DPDgroup má za sebou úspešný minulý rok. Prevádzkový zisk spoločnosti prvýkrát presiahol jednu miliardu eur. DPDgroup môže byť s minulým rokom spokojná. Firma zaznamenala tržby vo výške takmer 15 miliárd eur a dosiahla 14,8-percentný nárast tržieb. V prvom štvrťroku 2021 pokračoval silný rast e-commerce, pričom objem balíkov odbavených spoločnosťou DPDgroup vzrástol o 34 %. Od druhého do štvrtého štvrťroku sa rast obchodu vrátil na úroveň blízku úrovni pred pandémiou, t. j. na 7 %, a za celý rok sa objemy zvýšili o 14 % oproti roku 2020.

Prevádzkový zisk spoločnosti v minulom roku prvýkrát v histórii presiahol jednu miliardu eur. Firma v tomto období globálne doručila 2,1 miliardy balíkov, čo predstavuje 8,4 milióna balíkov denne. Na Cyber Monday DPDgroup prekonala 29. novembra svoj denný objemový rekord s 12,2 miliónmi balíkov odbavenými v Európe a ide tak o dvojpercentný nárast oproti roku 2020.

DPDgroup s vyše miliardou zisku

V roku 2020 spoločnosť oznámila verejný záväzok, že do roku 2025 bude doručovať v 225 európskych mestách iba nízkoemisne, tento záväzok sa vďaka rýchlej realizácii v roku 2022 zvyšuje na 350. To umožní výrazne znížiť uhlíkovú stopu v cieľových mestách v rámci poslednej míle, ako aj ročné emisie skleníkových plynov o 83 % oproti roku 2020.

Rastie počet Pickup pointov

Minulý rok bol pre DPD významný aj rozširovaním siete Pickup pointov (boxov a výdajných miest, tzv. parcelshopov), napríklad formou rýchleho rozvoja ponuky Shop2Shop (zameranej na doručovanie medzi ľuďmi, tzv. C2C) alebo akvizície 25 % PUDO24, siete výdajných boxov v Španielsku a Portugalsku.
V dlhodobom horizonte plánuje skupina GeoPost/DPDgroup zdvojnásobiť svoju sieť Pickup a ponúknuť najlepšie pokrytie v Európe so 100-tisíc Pickup pointmi tak, aby 90 % európskej populácie malo výdajné miesto vzdialené maximálne 10 minút. Tento projekt je už vo fáze realizácie. Ku koncu decembra 2021 bolo v 31 krajinách 70-tisíc aktívnych Pickup pointov.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button