Logistika a skladovanie

DHL Freight expanduje v Poľsku

DHL Freight expanduje v Poľsku. DHL otvára nové medzinárodné logistické centrum v poľskej Poznani. Ide o jedno z najväčších balíkových a logistických centier v Európe, ktoré zákazníkom poskytuje rýchle a spoľahlivé cezhraničné zásielky a prepravné služby. Najmodernejšie triediace a distribučné centrum otvára potenciál na zvládnutie objemu 1 milióna balíkov denne počas špičiek pre maloobchodníkov a maloobchodníkov v Poľsku a zahraničí.

Skupina DHL oslavuje otvorenie svojho medzinárodného logistického centra v Robakowo, neďaleko Poznane, Poľsko. Najmodernejšie triediace a logistické centrum je spoločným projektom DHL eCommerce, Post + Parcel Germany a DHL Freight. Navrhnutý je tak, aby poskytoval vylepšené služby, kvalitu a rýchlejšie dodacie lehoty pre zákazníkov. Nové zariadenie postavené s dôrazom na znižovanie ekologickej stopy využívajú výhodysynergie DHL eCommerce, Post + Parcel Germany a DHL Freight.

Strategická investícia

S investíciou okolo 180 miliónov eur ide o významný strategický počin, nový areál sa rozkladá na ploche 32 000 m2, čo zodpovedá veľkosti piatich futbalových ihrísk. Obsahuje 3000 metrov dopravných pásov a triediacou kapacitou 45 000 balíkov za hodinu. Okrem toho DHL Freight prevádzkuje terminál určený na spracovanie paletizovaných zásielok a nákladu menšieho ako kontajnery pre svojich poľských a európskych zákazníkov. Toto kombinované nastavenie s približne 500 zamestnancami robí zo zariadenia jedno z najväčších a najmodernejších centier na triedenie balíkov a logistiky v Európe.

„S novým medzinárodným logistickým centrom rozširujeme naše kapacity a schopnosti, aby sme vyhoveli rastúcenuobjem zásielok elektronického obchodu. Toto zariadenie, vybavené špičkovou technológiou, bude zlepšiť kvalitu služieb, čím sa stáva výrazným doplnkom našej európskej siete. Znížia sa tranzitné časy na mnohé európske trhy, najmä medzi Nemeckom a Poľskom, čo podčiarkuje náš záväzok poskytovať našim zákazníkom rýchle a spoľahlivé cezhraničné prepravné služby,“ uviedol Tobias Meyer, generálny riaditeľ skupiny DHL.

Strategický význam lokality v Poznani bol rozhodujúcim faktorom pri jej výbere. Mnohí medzinárodní maloobchodníi a elektronickí predajcovia využívajú Poľsko ako centrum pre svoje zásielky elektronického obchodu do a z Európy, najmä Nemecko. Hlavné maloobchodné značky a e-shopy zriadili svoje centrá plnenia a sklady v západnom Poľsku, čím sa stáva čoraz dôležitejšou bránou elektronického obchodu do Európy. Okrem toho, domáci trh s balíkmi v Poľsku zaznamenal mimoriadny nárast o takmer 120 % za posledných päť rokov, najmä vďaka prudkému nárastu elektronického obchodu.

DHL Freight expanduje v Poľsku

Hnacie sily rastu a synergie v balíkovom biznise

Okrem medzinárodného elektronického obchodu a vnútroštátnych poľských objemov balíkov bude zariadenie tiež spracovávať zásielky na poštu + balík v Nemecku, vrátane domácich objemov do a z Nemecka. Poznaňský uzol bude mať priame linkové spojenie so všetkými balíkovými uzlami v Nemecku, Poľsku a mnohých ďalších krajinách Európy.

Spolupráca medzi DHL eCommerce a Post + Parcel Germany otvára potenciál zvládnuť kombinovaný objem 1 milióna balíkov denne počas špičiek. DHL tiež v tejto súvislosti dopĺňa európsku sieť cestnej nákladnej dopravy. DHL Freight prevádzkuje najmodernejší terminál v novom medzinárodnom logistickom centre na ploche 4 170 m2 s 50 cross-dockmi a 1 360 m2 kancelárskych priestorov.

S tímom 100 zamestnancov je terminál náhradou za terminál v Koninko. Ponúka importné spojenia z Nemecka, Holandska, Švédska a Dánska ako aj export. Poskytovanie každodenných spojení cestnej nákladnej dopravy, dočasného skladovania a konsolidácia zásielok s menším nákladom hrá terminál kľúčovú úlohu v spoločnosti DHL Freight. Európska sieť, ktorá sa stará o rôzne priemyselné odvetvia vrátane automobilového priemyslu, maloobchodu/spotrebiteľa a technologických sektorov.

Najlepšie postupy pre udržateľnosť v logistickom priemysle

Medzinárodné logistické centrum bolo postavené v súlade so stratégiou udržateľnosti DHL, zdôrazňujúc záväzok znížiť svoju ekologickú stopu. Disponuje fotovoltickým systémom, ktorý zabezpečuje jednu tretinu energetických potrieb zariadenia. Zvyšok dodáva zakúpená zelená energia, či minimalizuje využívanie fosílnej energie. Zariadenie používa rôzne ekologicky šetrné dopravné riešenia.

Elektrické nákladné autá premiestňujú prívesy a kontajnery, čím sa eliminujú výfukové plyny. V centre je aj 40 nabíjacích staníc pre elektromobily, dodávky a nákladné autá. Automatizovaný systém riadenia prevádzky na vjazdoch a výjazdoch znižuje čakacie doby vozidiel a minimalizuje prestoje a emisie. Zariadenie už získalo ocenenie Gold Innovation Award, čo vyzdvihuje jeho udržateľnosť zameranú na logistické odvetvie.

V spolupráci
transport.sk
Editor
Spracoval: Viliam Bujna, zdroj: DHL Freight

Prečítajte si aj

Back to top button