Logistika a skladovanie

DHL Express uvádza doručovanie dronmi

DHL Express uvádza doručovanie dronmi. Na trh uvádza DHL Express svoju prvú pravidelnú, inteligentnú službu doručovania dronmi.

DHL Express, popredný poskytovateľ expresných zásielok na svete a vedúci svetový dodávateľ inteligentných autonómnych leteckých dopravných prostriedkov EHang, vstúpili do strategického partnerstva. Spoločne spustia plne automatizované a inteligentné doručovanie dronmi, ktoré bude určené hlavne pre mestské časti Číny.

Slávnostné otvorenie sa konalo v riadiacom stredisku EHang v Guangzhou za účasti všetkých vedúcich pracovníkov z oboch spoločností. Toto najmodernešie riešenie sa použije pre DHL zákazníkov. Vďaka čomu je DHL prvou medzinárodnou expresnou spoločnosťou, ktorá poskytuje takúto službu v Číne. Je to nový miľník v neustálom úsilí oboch spoločností prinášať inovatívne a inteligentné riešenia s väčšou automatizáciou na trhu.

„Sme radi, že môžeme spolupracovať s firmou EHang. Aby sme vytvorili nový inovačný míľnik s týmto novým, plne automatizovaným a inteligentným logistickým riešením pomocou dronov, ktoré v sebe spája silu najväčšej medzinárodnej expresnej spoločnosti na svete spolu s jednou z vedúcich spoločností UAV na svete,“ povedal Wu Dongming, CEO, DHL Express China.

DHL Express uvádza doručovanie dronmi

„Toto je vzrušujúce obdobie pre sektor logistiky, s pokračujúcim rastom čínskeho hospodárstva a cezhraničného obchodu. To znamená, že existuje obrovský objem logistických potrieb. Čo naopak vytvára nové príležitosti na zavádzanie inovatívnych riešení, ktoré môžu neustále zvyšovať rast s väčšou účinnosťou, udržateľnosťou a nižšími nákladmi.“

S použitím najmodernejšieho bezpilotného vzdušného vozidla (UAV – Unmanned Aerial Vehicle), ktorá predstavuje najvyššiu úroveň inteligencie, automatizácie, bezpečnosti a spoľahlivosti, prichádza nové riešenie inteligentného doručovania prostredníctvom dronov. Prekoná zložité podmienky na cestách a dopravné zápchy, ktoré sú súčasťou mestských oblastí. Znižuje jednosmernú dodaciu dobu zo 40 minút na osem minút. Môže ušetriť až 80% nákladov na dodávku, pričom sa zníži spotreba energie a uhlíková stopa v porovnaní s cestnou dopravou.

Pán Hu Huazhi, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti EHang, povedal: „Spolu s DHL sme veľmi radi, že môžeme priniesť do Číny v Guangzhou prvé doručovanie inteligentnými dronmi. To predstavuje nový začiatok v budovaní leteckej logistiky pre inteligentné mestá. Očakávame, že inteligentné doručovanie dronmi bude inovatívne logistické riešenie, ktoré sa rozšíri do viacerých oblastí.”

Drony – plne automatizované a inteligentné riešenie

Inteligentný dron EHang Falcon s ôsmimi vrtuľami na štyroch ramenách sa navrhol s viacerými redundantnými systémami pre plné zálohovanie a bezpečnými modulmi riadenia letu. Medzi jeho vysoko výkonné funkcie patrí vertikálny vzlet a pristátie. Ďalej vysoká presnosť GPS, vizuálna identifikácia, inteligentné plánovanie dráhy letu, plne automatizované letové, sieťové pripojenie a plánovanie v reálnom čase.

Ako plne automatizované a inteligentné riešenie – drony, dokážu uniesť až 5 kg nákladu na let. Vzlietnu a pristanú na inteligentných skrinkách, ktoré sa špeciálne vyvinuli pre plne nezávislé nakladanie a vykladanie zásielky. Inteligentné skrine sa bez problémov spoja s automatizovanými procesmi. Vrátane triedenia, skenovania a ukladania expresnej pošty a budú obsahovať funkcie špičkovej technológie, ako je rozpoznávanie tváre a skenovanie ID.

Toto riešenie inteligentného doručovania dronmi zvýši možnosti dodávok DHL. Vytvorí novú skúsenosť pre zákazníkov v sektore logistiky, ktorá otvára ešte viac príležitostí pre udržateľný rast a väčší ekonomický prínos. Vzhľadom na rastúci význam obchodných operácií a dodávok v sektore B2C v Číne, zavedenie dronov v expresných doručovacích službách ponúka inovatívne riešenie na uspokojenie rastúcich požiadaviek na časovo citlivé dodávky, najmä na doručovanie poslednej míle v mestských oblastiach.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button