Logistika a skladovanie

DACHSER pomáha pomáhať

Logistická spoločnosť DACHSER pomohla dodať 5 paliet od spoločnosti BIC SLOVAKIA, ktorá sa rozhodla prostredníctvom hmotného príspevku podporiť nadáciu ÚSMEV AKO DAR. Vozidlo vypravené len pre túto akciu viezlo palety zo Serede do bratislavskej SPDDD Úsmev ako dar o.z. Ševčenkova v pondelok 26. októbra.

„Náš klient, pre ktorého pracujeme už takmer 8 rokov a ktorému zabezpečujeme doručovacie služby na nemeckom, rakúskom, českom, maďarskom a slovenskom trhu, prišiel s nápadom a my sme ho podporili v realizácii. Myslíme si, že práve teraz je potreba nezabudnúť na pomoc neziskovým organizáciám, ktoré sú teraz pod väčším tlakom, či už nedostatkom prostriedkov, ktoré sú alokované iným smerom, alebo potrebujú zamestnancov, ktorí sú teraz doma s deťmi,“ vysvetľuje Martin Štiglinc, Sales Manager EL.

Palety s nákladom pasteliek, voskoviek, lepidiel a ďalších kancelárskych potrieby budú ďalej distribuované nadácií ÚSMEV AKO DAR tam, kde je to práve najviac potrebné, detským domovom, alebo rodinám v núdzi „Dodávka prebehla bezchybne, a to aj napriek všetkým obmedzeniam, ktoré teraz platia v dôsledku koronavírusu. Boli sme napätí, či všetko bude fungovať, pretože v súčasnej situácii môže vzniknúť hocijaká prekážka, ako na strane dodávajúceho, tak aj pri samotnom odovzdaní, ale všetko prebehlo, ako malo a sme veľmi radi, že sme sa na tom mohli podieľať,“ dodáva Martin Štiglinc.

Spoločnosť Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku. Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR. Vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách, rozširuje rodinné kruhy okolo dieťaťa, aby rodina ostala spolu a buduje centrá na pomoc rodinám v núdzi. Sieťuje a vzdeláva odborníkov, profesionálov i dobrovoľníkov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button