Logistika a skladovanie

cargo-partner pomáha pri zemetrasení v Turecku

cargo-partner pomáha pri zemetrasení v Turecku. Keďže Turecko stále pracuje na obnove a zotavovaní sa zo zemetrasení, ktoré krajinu zasiahli začiatkom februára, spoločnosť cargo-partner podnikla aktívne kroky na podporu miestnych záchranných činností.

Katastrofálne zemetrasenia, ktoré sa 6. februára 2023 odohrali v Turecku a Sýrii, si vyžiadali viac ako 50 000 životov. Zničili tisíce domovov a spôsobili zmätok v miestnej infraštruktúre. Pričom mnohí ľudia zostali bez domova a odrezaní od životne dôležitých zdrojov. Keď sa vedenie spoločnosti cargo-partner v Turecku dozvedelo o katastrofe a jej dôsledkoch, spolu s výkonným výborom spoločnosti okamžite začali skúmať možnosti podpory miestnych záchranných a pomocných akcií.

Zdroj: cargo-partner

„V katastrofických situáciách, ako je táto, sú rýchle reakcie kľúčové,“ povedal Kursad Tanriverdi, výkonný riaditeľ cargo-partner v Turecku. „To je dôvod, prečo sme konali okamžite, ale nie bez koordinácie nášho úsilia s overenými charitatívnymi a neziskovými organizáciami, aby sme zaručili, že naša pomoc pôjde tam, kde je to najviac potrebné.“

Ako prvý krok spoločnosť pripravila niekoľko kamiónov s dodávkou naliehavo potrebného tovaru, ako voda, jedlo, prikrývky a hygienické potreby, do ťažko postihnutých miest Adana a Antakya. Len niekoľko dní po zemetrasení spoločnosť vyslala 14 kamiónov s humanitárnym tovarom. Vrátane 20 kontajnerových domov, 20 stanov, elektrické generátory a náradie, matrace a prikrývky, balenú vodu a rôzne potraviny. Keďže cargo-partner patrí medzi najsilnejších špeditérov na juhu Turecka, spoločnosť využila vlastnú miestnu sieť a odborné znalosti na zabezpečenie rýchleho a spoľahlivého dodania tohto naliehavo potrebného nákladu.

Zdroj: cargo-partner

cargo-partner pomáha pri zemetrasení v Turecku

Poskytovateľ logistiky hľadal ďalšie možnosti pomoci. Spolupracoval s Advantage Austria Türkiye na podpore vyslania rakúskej jednotky na pomoc pri katastrofách (AFDRU) do Adany. Kontingent zahŕňal vojenský personál, inžinierov, pohotovostných lekárov, psychológov, analytické laboratórium a 25 ton materiálu. cargo-partner podporil iniciatívu zabezpečením kamiónovej dopravy. A spojením s agentom pozemnej obsluhy letiska Adana pri vyložení lietadla so záchranným vybavením v Adane.

Okrem týchto iniciatív manažmentu cargo-partner chceli ponúknuť pomoc vo forme finančných darov aj zamestnanci z celého sveta. Aby sa zabezpečilo, že tieto prostriedky budú použité čo najefektívnejšie, zriadil cargo-partner špeciálny účet pre dary od zamestnancov. Do dnešného dňa na ňom cargo-partner vyzbieral okolo 200 000 eur, ktoré darovali kolegovia, ako aj vedenie cargo-partner. Vyzbierané prostriedky boli použité na pomoc tým, ktorí boli priamo postihnutí zemetraseniami v Turecku. Rovnako aj na podporu všeobecných záchranných aktivít.

Tým sa však úsilie spoločnosti neskončilo. Týždeň po odoslaní prvých 14 kamiónov spoločnosť dodala viac ako 20 ďalších kontajnerových domov na rôzne miesta v niektorých z najviac postihnutých oblastí. Nakoniec cargo-partner zorganizoval aj dodávku stanu s rozlohou 405 m2. Postavený bol v prístavnom meste Iskenderun na juhu Turecka. V stane sa teraz nachádza kuchyňa a nocľaháreň pre ľudí, ktorí prišli o domov v dôsledku zemetrasení, používajú ho aj lekári na lekárske prehliadky.

„Boli sme hlboko zarmútení, keď sme sa dozvedeli o ničivých zemetraseniach v Turecku a Sýrii a neváhali sme ponúknuť pomoc. Obnova je dlhý proces a pred nami je ešte veľa práce, ale je povzbudzujúce vidieť, že tak veľa ľudí v tejto kríze pomáhalo, a som vďačný, že sme ako cargo-partner mohli prispieť. Naďalej zostaneme v úzkom kontakte s naším tímom v Turecku, aby sme ponúkli cielenú podporu tak dlho, ako to bude potrebné.“

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vyjadril sústrasť a opätovne potvrdil svoj záväzok podporovať ďalšie snahy o obnovu.
Zdroj: cargo-partner

Zdroj
transport.sk
Editor
TSFoto: cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button