Logistika a skladovanie

cargo-partner podniká v Bulharsku ďalšie kroky

Napriek epidémii COVID 19 pokračuje spoločnosť cargo-partner v rozširovaní svojho portfólia služieb v iLogistics Centre v bulharskom hlavnom meste.

V roku 2020 spoločnosť otvorila železničný terminál v areáli skladu, ktorý umožňuje priamy presun tovaru medzi železničnými kontajnermi a skladom. Sklad bol navyše vylepšený o nové zóny s reguláciou teploty v rozmedzí od +14 °C do +18 °C a od +10 °C do +20 °C.

Spoločnosť cargo-partner je v Bulharsku zastúpená od roku 2003 a už viac ako sedemnásť rokov organizuje leteckú, námornú, cestnú a železničnú prepravu. V roku 2018 spoločnosť rozšírila svoje portfólio zmluvnej logistiky otvorením svojho iLogistics Centra v Sofii. Sklad má TAPA-A certifikát a kapacitu 22 000 paletových miest na ploche 16 500 m². Jeho poloha je strategicky umiestnená v hlavnom meste, v blízkosti letiska, stanice metra a hlavných ciest.

Dimcho Dimchev, Managing Director cargo-partner v Bulharsku, vysvetľuje strategický význam tohto logistického uzla: „Poloha v strede Bulharska dáva nášmu iLogistics Centru dôležitú úlohu, je to hub pre letecký a námorný tovar z Ďalekého východu. Má tiež ideálne miesto pre organizovanie cestnej dopravy a distribúcie v regióne SVE, najmä na Balkáne a na Blízkom východe.”

iLogistics Centrum je rozdelené do niekoľkých častí, ktoré poskytujú rôznorodé podmienky pre uskladnenie tovaru. K dispozícii je aj colný sklad a zóny vyhradené pre hodnotný tovar, objemné a štandardné zásielky. Na rastúci dopyt po on-line nákupoch reaguje cargo-partner rozšírením svojej e-commerce zóny na 28 000 picking locations pre web shopy z oblasti textilného a športového odvetvia.

Nové skladové priestory s reguláciou teploty

Niekoľko sekcií iLogistics Centra, ktoré boli pôvodne navrhnuté tak, aby ponúkali uskladnenie pri teplote v rozmedzí od 15°C do 25°C, bolo nedávno inovovaných tak, aby ponúkali rôzne teplotné rozsahy a tiež reguláciu vlhkosti. Okrem 3 000 paletových miest pri teplote od 15°C do 25°C možno teraz uskladniť až 3 000 paliet pri teplotnom rozmedzí od 14°C do 18°C a ďalších 3 000 paliet pri teplote 10°C až 20°C.
Popri modernizácii prevádzok posilnila spoločnosť cargo-partner svoje zameranie na kvalitu a riadenie procesov a získala príslušné certifikáty HACCP a ISO 22000. iLogistics Centrum už využíva rad etablovaných lokálnych a medzinárodných spoločností z oblasti potravinárskeho a farmaceutického priemyslu.

Priame železničné spojenie v skladových priestoroch

Spoločnosť cargo-partner zaviedla v iLogistics Centre v Sofii priame železničné spojenie, ako ďalšiu službu s pridanou hodnotou. Železničná doprava poskytuje efektívnu a ekologickú alternatívu pre zákazníkov, ktorí majú výrobné závody v regióne. Vďaka železničnej vlečke priamo vedľa skladu je možné tovar ľahko prepravovať z a do skladu. Táto služba je vhodná pre zákazníkov, ktorých zásielky obvykle prichádzajú vo veľkých množstvách. „Vďaka priamemu železničnému spojeniu so skladom môžeme zákazníkom ponúknuť spoľahlivú a pohodlnú alternatívu k cestnej preprave,“ hovorí Dimcho Dimchev. Spoločnosť plánuje v budúcnosti ďalej rozvíjať a rozširovať svoje priestory v Sofii. Originálny dizajn umožňuje zdvojnásobenie dostupnej skladovacej kapacity na danom mieste spolu s pridaním až 20 000 paletových miest pri rôznych skladovacích podmienkach, podľa požiadaviek zákazníkov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa
Back to top button