Logistika a skladovanie

cargo-partner otvára prvú pobočku v Severnom Macedónsku

Medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb pokračuje v rozširovaní svojej siete v Európe a v marci otvoril novú pobočku v Skopje, ktorá dopĺňa už existujúce huby cestnej prepravy a logistiky v Bulharsku a Srbsku.

cargo-partner zintenzívňuje svoju expanziu naprieč Európou a pridáva do svojej siete ďalšiu krajinu. Iba pár týždňov po otvorení prvej kancelárie vo Veľkej Británii a ohlásení ďalšej expanzie v Holandsku, posilňuje poskytovateľ logistiky svoju sieť v juhovýchodnej Európe o zastúpenie v Skopje v Severnom Macedónsku. Touto novou kanceláriou ponúka cargo-partner komplexnú škálu dopravných služieb leteckej, námornej a cestne prepravy a spája krajinu s jej existujúcou logistickou sieťou v regióne juhovýchodnej Európy. Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, o motiváciách pre investíciu: „Nasledujúc rastúci dopyt našich zákazníkov v tomto regióne, bolo otvorenie kancelárie v Skopje ďalším prirodzeným krokom v raste našej spoločnosti. To dokonale dopĺňa naše etablované huby v Srbsku a Bulharsku a ďalej posilňuje našu pozíciu v tejto časti Európy.“ Spoločnosť cargo-partner je zastúpená v Bulharsku od roku 2003 a v Srbsku od roku 2004. V roku 2018 spoločnosť otvorila iLogistics centrum v Sofii s kapacitou 22 000 paliet na celkovej ploche 16 500 m². V Belehrade poskytovateľ logistiky v súčasnosti ponúka 8 000 m² úložného priestoru. Časté kamiónové linky spájajú tieto sklady s distribučnou sieťou cargo-partner v strednej a východnej Európe.

Stefan Krauter, ktorý je presvedčený o obchodnom potenciáli tohto regiónu, dodáva: „Nová kancelária v Skopje nám umožní lepšie využiť strategické postavenie Severného Macedónska na Balkáne. Pokiaľ ide o námorné zásielky, naši zákazníci ťažia z rýchleho prístupu do Solúna, zatiaľ čo naša hustá cestná sieť je ideálnym základom pre distribúciu po celej Európe. Náš skúsený tím môže poskytnúť end-to-end riešenia z jedného zdroja, vrátane hĺbkovej znalosti colných postupov pre zásielky do a z EÚ.“ cargo-partner tím v Skopje v súčasnosti ponúka pravidelné konsolidačné servisy zo Skopje do Prištiny v Kosove, Podgorice v Čiernej Hore, Tirany v Albánsku a Solúnu v Grécku, ako aj medzi Severným Macedónskom a Bulharskom. V spojení so svojimi logistickými centrami v Sofii a Belehrade poskytuje spoločnosť komplexné distribučné riešenia s úplným pokrytím regiónu. Okrem toho cargo-partner v súčasnosti pracuje na zavedení pravidelných liniek medzi Severným Macedónskom a Tureckom, ako aj Rakúskom. Pre dopravné toky do severnej Európy to umožní krátke tranzitné časy prostredníctvom cargo-partner iLogistics centra vo Fischamende, ako aj rýchlu distribúciu a úplnú konektivitu prostredníctvom európskeho distribučného centra spoločnosti v holandskom Roermonde.

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správaFoto: Esther Horvath

Prečítajte si aj

Back to top button