Logistika a skladovanie

cargo-partner ďalej modernizuje svoje skladové portfólio

cargo-partner ďalej modernizuje svoje skladové portfólio. Ako jeden z popredných poskytovateľov dopravy a logistiky v juhovýchodnej Európe sa cargo-partner tradične strategicky zameriava na tento región. V posledných mesiacoch spoločnosť zmodernizovala svoje skladové priestory v Chorvátsku, Slovinsku a Turecku.

Rozšírenie v Záhrebe: z 12 900 na 17 500 m²

Koncom augusta 2023 spoločnosť cargo-partner rozšírila svoj sklad v Záhrebe o 4 600 m² v dôsledku rýchlo rastúceho dopytu zákazníkov v Chorvátsku. Sklad bol otvorený v júni 2022 a nachádza sa desať minút od medzinárodného letiska v Záhrebe. Najnovšie rozšírenie zvyšuje kapacitu logistického centra z predchádzajúcich 12 900 m² na celkových 17 500 m².

Moderné priestory teraz zahŕňajú 20 000 paletových miest, ako aj mezanín s rozlohou 900 m², kde miestny tím poskytuje služby e- fulfillmentu a pridanej hodnoty. Okrem krátkodobého a dlhodobého skladovania ponúka sklad v Záhrebe každodennú distribúciu paliet a balíkov do krajín EÚ a mimo EÚ, colný sklad a colon-deklaračné služby. Po rozšírení sklad teraz obsahuje 28 dokov pre nákladné autá a tri drive-in brány pre nadrozmerné zásielky.

„Keďže oslavujeme 40 pozoruhodných rokov cargo-partner, je dôležité uznať neoceniteľnú úlohu, ktorú juhovýchodná Európa zohrala pri formovaní trvalého úspechu našej spoločnosti. Táto expanzia je dôkazom mimoriadnej cesty, na ktorú sme sa vydali spolu s našimi zákazníkmi a našimi expertnými tímami v celom regióne,“ povedal Stefan Krauter, CEO a zakladateľ cargo-partner.

cargo-partner ďalej modernizuje svoje skladové portfólio

Zoran Starcevic, Managing Director cargo-partner v Chorvátsku, uviedol: „Pridaná skladovacia kapacita v Záhrebe nám umožní skladovať širšiu škálu produktov – od potravín po liečivá a rôzne iné tovary – a pohotovo reagovať na výkyvy trhu a potreby zákazníkov. Expanzia teda nielen posilňuje našu pozíciu na trhu, ale posilňuje aj náš prísľub poskytovať našim zákazníkom špičkové produkty a služby.“

Otto Zsivkovits, Regional Director SEE, dodal: „Naša expanzia v Záhrebe je súčasťou nášho strategického plánu na posilnenie našej stopy v juhovýchodnej Európe, pretože tento región má pre cargo-partnera nesmierny význam. V tomto kontexte Záhreb slúži ako brána spájajúca východnú a západnú Európu. Ako pokračujeme v rozširovaní našej siete, profitujeme z rastúcej synergie medzi našimi logistickými centrami v Chorvátsku, Slovinsku, Turecku, Bulharsku, Srbsku a Bosne a Hercegovine.”

Strecha dodáva čistú energiu v Ľubľane

Začiatkom augusta nainštaloval cargo-partner na strechu svojho iLogistics Centra Ľubľana fotovoltický systém s 1 192 panelmi. Systém vyrobí odhadom 575 MWh energie ročne, čo pokryje 34 percent spotreby energie cargo-partnera v Slovinsku. Okrem toho solárna elektráreň ušetrí 146 ton CO₂ ročne, čo zodpovedá výsadbe 6 698 stromov. iLogistics Centrum Ľubľana bolo otvorené v roku 2019 a rozšírené v roku 2022, čím sa jeho celková kapacita zvýšila z 25 000 m² na 39 100 m².

cargo-partner ďalej modernizuje svoje skladové portfólio

Nové iLogistics Centrum v Istanbule

V júli 2023 otvoril cargo-partner nové iLogistics centrum s 20 000 m² skladových priestorov v Istanbule. Zariadenie s 25 000 paletovými miestami a 17 nakladacími dokmi poskytuje ideálne podmienky pre colné skladovanie, manipuláciu s nadrozmerným tovarom a high-tech produktmi, rýchlu prekládku a distribúciu, ako aj komplexné služby elektronického plnenia vrátane miesta vyzdvihnutia a vrátenia balíka. Okrem skladových priestorov sa v budove nachádzajú aj moderné kancelárske priestory, ktoré poskytujú novú prevádzkovú základňu pre centrálu cargo-partner v Turecku.

Silná sieť skladov v juhovýchodnej Európe

Okrem týchto nedávnych expanzií má cargo-partner dlho solídnu sieť skladov v juhovýchodnej Európe. V Bulharsku ponúka logistické centrum iLogistics Centrum Sofia 22 000 paletových miest na 16 700 m². V Srbsku má cargo-partner strategicky umiestnený sklad v blízkosti letiska v Belehrade s 8 000 m² skladovacích priestorov. Sklad s rozlohou 1 000 m² prevádzkuje v Bosne a Hercegovine. K nemu spoločnosť nedávno pridala samostatnú plochu 300 m² na dočasné colné skladovanie.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button