Verná svojej povesti: Trieda C

Trieda C patrí k najúspešnejším modelom značky Mercedes-Benz. Tá preto pri jeho facelifte nenechala nič na náhodu.

Nadviazala na jeho úspechy a posunula prémiový sedan o ďalší krok bližšie k dokonalosti. Zmeny sa dotkli exteriéru aj interiéru, no v oboch prípadoch priniesli výborné výsledky. Vyvážený vonkajší vzhľad s kratučkým predným previsom vytvára jedinečnú siluetu. K tomu prirátajme líniu AMG, ktorá tento dizajn zvýrazňuje a dopĺňa. Výsledok vám vyrazí dych.

Odlíšiť sa C-čku pomáhajú aj svetlomety. Predné s funkciou MULTIBEAM LED vyrezávajú obrysy oproti idúcich áut, vďaka čomu ich neoslňujete, no vy vidíte stále tak dobre, ako keby ste svietili plnými diaľkovými svetlami. Zadné svetlá s 3D efektom sú ďalším nezameniteľným znakom prémiového sedanu zo Stuttgartu.

Prečítajte si aj

Neopísateľný pocit
Posadiť sa za volant štvrtej generácie triedy C je pocit, ktorý sa dá len ťažko opísať slovami. Kvalitná hnedá koža, prvky z dreva a hliníku, materiály a najmä kvalita spracovania, ktoré človeka dostávajú do novej dimenzie pohodlia. Nový športový volant nebudete chcieť pustiť z rúk.

Ovládacie prvky na ňom sú navrhnuté tak, že takmer všetko vo vozidle dokážete ovládať bez toho, aby ste z neho museli zložiť ruky. Prístrojovej doske dominuje celodigitálny displej s uhlopriečkou 12,3 palca; ktorý si prispôsobíte absolútne podľa svojich predstáv. Dopĺňa ho 10,25 palcový displej multimediálneho systému.

Ako v perinke
Pocity šťastia a nadšenia pokračujú aj po tom, ako sa vydáte na cestu. Označenie C 220 d 4Matic znamená dieselový dvojliter s výkonom 194 k, a v praxi prináša dve veci: rozumnú spotrebu 6,8 l/100 km ale pre prípad, že chcete na ceste viac zábavy, zvládne aj to. C 220 d si ale kupujete kvôli jazdnému komfortu, nie na pretekárske zážitky.

A práve komfort a pohodlie sú jeho silnou doménou. Nová deväťstupňová prevodovka 9G-TRONIC pracuje s chirurgickou presnosťou, a teraz to najlepšie – podvozok, vďaka ktorému si toto auto definitívne zamilujete. Ľahkosť s ktorou zvládal každý jeden povrch je excelentná. Rovinky, zákruty, hladký asfalt či hrboľatá cesta, zvládne čokoľvek a vy sa cítite ako v perinke.

Zhrnutie
Trieda C je líder. Stanovuje najvyššie štandardy vo svojej triede. Je dokonale reprezentatívna, poskytuje málo vídaný level pohodlia a k tomu všetkému dobrú spotrebu. Je to auto, v ktorom absolvujete niekoľkohodinovú cestu naprieč krajinou, no aj tak sa vám z neho nebude chcieť vystúpiť.

Vozidlo Mercedes-Benz C 220d 4MATIC
Typ motora dieselový R4
Prevodovka 9-stupňová automatická
Zdvihový objem valcov 1 950 cm3
Max. výkon 143 kW (194 k) pri 3 800 min-1
Max. krútiaci moment 400 Nm pri 3 800 min-1
Max. rýchlosť 233 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h 6,9 s
Kombinovaná spotreba udávaná výrobcom 5,5 l/100 km
Kombinovaná spotreba v teste 6,8 l/100 km
Objem batožinového priestoru 480 l
Rozmery (d x š x v) 4686 x 1 810 x 1 442 mm
Rázvor 2 840 mm
Pohotovostná hmotnosť 1665 kg
Celková hmotnosť 2245 kg
Základná cena testovanej verzie 37 560 eur
Cena testovaného modelu 65 616 eur

Prečítajte si aj

Back to top button