Železničná doprava

Traťová rýchlosť pri Nových Zámkoch 140 km/hod

Traťová rýchlosť pri Nových Zámkoch 140 km/hod. Cestujúci na železničných spojoch na trati Nové Zámky – Tvrdošovce a Tvrdošovce – Trnovec nad Váhom musia počítať so zmenami v cestovných poriadkoch.

Dôvodom sú výluky, ktoré budú spôsobené rekonštrukčnými prácami na trati. Po ich ukončení budú môcť vlaky v daných úsekoch premávať rýchlosťou 140 km za hodinu. Ako uviedol hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Tomáš Kováč, k zmenám dôjde od 9. januára do 11. mája v úsekoch Nové Zámky – Palárikovo. „Prvá etapa koľaje číslo dva na trase Tvrdošovce – Trnovec nad Váhom by mala prebehnúť do 24. júna a následne by mala začať druhá etapa s ďalšou výlukou, pri ktorej sa opraví koľaj číslo jedna,“ informovali ŽSR.

Podľa Kováča prejde komplexnou rekonštrukciou traťový úsek Trnovec nad Váhom – Tvrdošovce v okresoch Šaľa a Nové Zámky v dĺžke takmer desať kilometrov. „Traťová rýchlosť po jeho obnove vzrastie na 140 kilometrov za hodinu, zvýši sa aj výkonnosť trate a bezpečnosť. Investícia počas oboch etáp opráv zahŕňa rekonštrukciu koľají, nástupíšť na zastávke Jatov a súvisiacej infraštruktúry, ako aj trakčného vedenia pre rýchlosť do 160 kilometrov za hodinu,“ povedal Kováč.

Na úseku Leopoldov – Hlohovec dochádza k predĺženiu vedenia mimoriadnych vlakov až do 15. 1. 2023

Traťová rýchlosť pri Nových Zámkoch 140 km/hod

Stavebné práce na úseku Nové Zámky – Palárikovo, ktorý je súčasťou trate Bratislava – Štúrovo, sú zamerané na komplexnú rekonštrukciu traťových koľají číslo jedna a dva, nástupíšť na zastávke Ľudovítov a súvisiacu infraštruktúru. „Cieľom stavby je zlepšenie bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy, zníženie nákladov na údržbu železničného zvršku a spodku, dosiahnutie vyššieho kvalitatívneho štandardu osobnej dopravy. Jestvujúce priecestné zabezpečovacie zariadenie sa nahradí novým, reléovým, s elektronickými prvkami a celými závorami. Z dôvodu plánovaných dlhodobých výluk v úsekoch Nové Zámky – Palárikovo a Tvrdošovce – Trnovec nad Váhom dôjde zmenám v platnom cestovnom poriadku,“ pripomenul hovorca ŽSR.

Na traťovom úseku Galanta – Nové Zámky prichádza v dôsledku obmedzení na železničnej infraštruktúre k viacerým zmenám

V spolupráci
transport.sk
Editor
TASR, foto: ZSSK

Prečítajte si aj

Back to top button