Železničná doprava

Rekonštrukcia trate do Novej Bane prispeje k zlepšeniu cestovania

„Stav železničnej infraštruktúry na Slovensku je v niektorých úsekoch vo veľmi zlom stave, čo zapríčiňuje veľké meškania vlakov. Železničné trate, predovšetkým tzv. južná trasa Bratislava – Zvolen – Košice, boli desiatky rokov zanedbávané, preto je obnova a údržba infraštruktúry nevyhnutná,“ skonštatoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

S cieľom zvýšiť kvalitu cestovania zrealizuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v najbližších týždňoch rekonštrukciu trate medzi Žarnovicou a Novou Baňou. Spoločnosť avizuje, že pre rekonštrukčné práce musí cestujúca verejnosť od 10. do 23. augusta počítať s výlukou, vlaky na tamto úseku dočasne nahradia autobusy.

Obnova trate v spomínanom úseku podľa jeho slov prispeje k čiastočnému zlepšeniu cestovania južnou trasou. Kováč priblížil, že počas výluky komplexne zrekonštruujú traťovú koľaj, na ktorej je pre havarijný stav v súčasnosti znížená traťová rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu. Po rekonštrukcii sa bude môcť jazdiť plnou traťovou rýchlosťou, a to 80 kilometrov za hodinu. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) tiež vykonajú údržbové práce na trakčnom vedení, ako aj na železničnom zvršku v celom úseku.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button