Rôzne

Inteligentné kamery Konica Minolta

Na prevádzku firiem dohliada už 5000 inteligentných kamier Konica Minolta. Dokážu predikovať vznik požiaru skôr, ako nastane, odhaliť defekt produktu ešte predtým, ako zíde z výrobnej linky alebo vopred upozorniť strážnu službu na hrozbu vandalizmu. České a slovenské firmy sa stále častejšie spoliehajú na umelú inteligenciu a jej prepojenie s inteligentnými kamerami. Od roku 2017 len spoločnosť Konica Minolta nainštalovala vo viac ako tristo českých a slovenských podnikoch vyše 5000 kamier.

„Inteligentné kamery v spojení s umelou inteligenciou poskytujú našim zákazníkom cenné dáta o prevádzke alebo zákazníckej spokojnosti. V reálnom čase prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti a produktivity práce, k optimalizácii procesov a všeobecne k správnym manažérskym rozhodnutiam,“ uviedol Michal Šotek, riaditeľ divízie Video Solution Services spoločnosti Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Aktuálne inštalujeme v priemere dve inteligentné kamery denne a záujem o ne neustále rastie. Oblasť IT služieb, kde kamerové riešenia patria, v súčasnosti generuje už približne tretinu tržieb Konica Minolta.“

O videoanalytické riešenia majú najčastejšie záujem priemyselné a výrobné podniky, logistické areály, banky, sektor retailu, automoto, ale tiež subjekty verejnej správy ako napríklad nemocnice. V praxi sú kamerové systémy prepojené s ďalšími senzormi alebo technológiami a dokážu tak automaticky vykonávať nevyhnutné úkony. Môže ísť napríklad o spustenie požiarneho poplachu, privolanie strážnej služby, ovládanie závory pri vjazde do areálu, odstránenie chybného kusu z výrobnej linky, vygenerovanie návštevníckej karty pre osoby prichádzajúce do firmy alebo napríklad privolanie zdravotnej sestry n a základe detekcie pádu pacienta v jeho izbe.

Na prevádzku firiem dohliada už 5000 inteligentných kamier Konica Minolta.

Inteligentné kamery Konica Minolta

Príkladom firmy, ktorá sa rozhodla pre kompletnú obmenu zastaraného statického kamerového systému za inteligentné riešenie od Konica Minolta, je spoločnosť Rohde & Schwarz Vimperk. „Pomocou kamier sa nám podarilo zabezpečiť celý areál vrátane odlúčených parkovacích miest pre zamestnancov aj návštevníkov. Pre zákazníka sme taktiež zaviedli plnú automatizáciu vjazdu a výjazdu vozidiel do areálu pomocou funkcie čítania evidenčných čísiel. Kamera s termovíziou potom monitoruje trafostanicu vo vnútri areálu, čo umožňuje predchádzať jej vznieteniu,“ uviedol M. Šotek s tým, že celkovo v rámci zákazky nainštalovali v priebehu dvoch týždňov takmer 50 kamier.

„Za 10 rokov našej spolupráce s Konica Minolta sme sa posunuli od tlačových riešení až k celkovému pokrytiu areálu inteligentnými kamerami. Aktuálne uvažujeme o zaobstaraní ďalších termálnych kamier do výroby, kde by mali detegovať prehrievanie výrobných liniek a tým brániť ich možnému poškodeniu,“ informovala Lucie Babíčková z oddelenia PR Marketing spoločnosti Rohde & Schwarz Vimperk.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS First Media
Back to top button