Rôzne

HuStra vyrába nadstavby pre stavebné firmy

HuStra vyrába nadstavby pre stavebné firmy. Firma HuStra so sídlom v Uhrovci, okres Bánovce nad Bebravou, sa zaoberá výrobou nadstavieb od roku 1997. Vo svojom výrobnom programe má výrobu nadstavieb na všetky podvozky nákladných a úžitkových vozidiel, ako sú valníkové nadstavby s plachtou aj bez plachty, izotermické nadstavby, ľahké skriňové nadstavby, sklápacie nadstavby na odťah a prepravu motorových vozidiel a rôzne špeciálne nadstavby.

HuStra značnú časť svojej produkcie realizuje pre stavebný sektor, ide o individuálne nadstavby často s prídavnými zariadeniami, najmä pre nakládku/vykládku materiálu pomocou hydraulických žeriavov. Stavebníctvo je náročná oblasť a HuStra presne vie podľa charakteristiky pracovného využitia vozidla s nadstavbou pre stavebné činnosti, čo klientovi navrhnúť tak, aby jeho využitie bolo čo najširšie či presne špecifické pre určité konkrétne zameranie.

Prídavné zariadenia tvoria hydraulické zdvižné plošiny a žeriavy, spojlery a spacie kabíny či nosiče vysokozdvižných vozíkov. Realizácie prebiehajú v spolupráci s renomovanými zástupcami značiek týchto zariadení podľa požiadaviek klienta.

Valníky a sklápacie nadstavby

Pre menšie stavebné firmy sa najčastejšie montujú valníkové nadstavby z ocele alebo hliníka – podľa potrieb ich využitia v prevádzke. Sklápacie nadstavby sa používajú na prepravu sypkého alebo stavebného materiálu (štrk, piesok, atď.). Nadstavba môže byť vyhotovená ako jednostranný (sklápanie dozadu), alebo trojstranný sklápač (dozadu a do bokov). Na vozidlách do 3,5 tony sa používajú celohliníkové sklápače pre ich nízku hmotnosť, pre ostatné hmotnostné kategórie sa používajú oceľové sklápače. Pri oceľových sklápačoch sa celá nadstavba vrátane rámu lakuje do požadovanej farby. Bočnice môžu byť taktiež hliníkové.

Vyklápanie nadstavby zabezpečuje viacstupňový hydraulický valec poháňaný cez elektromotor alebo od pomocnej prevodovky (P.T.O.). Medzi kabínu a nadstavbu je možné osadiť hydraulický žeriav pre lepšiu manipuláciu s prepravovaným tovarom. HuStra je univerzálny výrobca nadstavieb, čo je priestorovo, materiálovým i strojným vybavením veľmi náročné a tím pracovníkov sa vyznačuje viacprofesnými znalosťami.
Niekoľko príkladov z produkcie HuStra pre stavebný sektor.

HuStra vyrába nadstavby pre stavebné firmy

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button