Rôzne

30. ročník ocenenia Van of the Year vyhrali vozidlá koncernu Groupe PSA

Elektrifikácia ľahkých úžitkových vozidiel koncernu Groupe PSA získala prestížny medzinárodný titul International Van of the Year 2021. Najvýznamnejšie ocenenie, aké môžu úžitkové vozidlá v Európe získať, oslavuje tento rok svoje 30. jubileum. Výsledky oznámila medzinárodná jury online 17. decembra.

Francúzska automobilka vyvinula elektrické ľahké úžitkové vozidlá Peugeot e-Expert, Citroën e-Dispatch/ë-Jumpy a Opel/Vauxhall Vivaro-e. V hlasovaní 24-člennej medzinárodnej poroty odborných novinárov, v ktorej má zastúpenie aj Slovensko, získala „trojička“ vozidiel spolu 131 hlasov. Dvaja kandidáti značky Mercedes-Benz – eSprinter a najnovšia generácia modelu Vito – skončili na druhom resp. treťom mieste s 55 resp. 36 bodmi. Zoznam kandidátov uzavrel Ford s modelmi Transit Active & Trail.

Tak ako mnohé podujatia tento rok, aj vyhlásenie víťaza International Van of the Year 2021 sa konalo online, počas špeciálneho prenosu na www.van-of-the-year.com. Novému držiteľovi titulu symbolicky odovzdal cenu pre víťaza predseda jury, Jarlath Sweeney. “Gratulujeme Groupe PSA k dôkladnému výskumu, vývoju a investíciám do produkcie excelentného radu elektrických úžitkových vozidiel, ktoré nekompromisne predčili všetky očakávania,“ povedal Sweeney.

Xavier Peugeot, Senior Vice-President divízie ľahkých úžitkových vozidiel v skupine Groupe PSA pri preberaní ocenenia neskrýval svoju radosť. “V Groupe PSA sme veľmi hrdí a šťastní, že sa nám podarilo získať prestížne medzinárodné ocenenie International Van of the Year 2021 a vrelá vďaka patrí členom jury, ktorí si vybrali naše vozidlá. Toto ocenenie potvrdzuje úspech našich kompaktných vanov a relevanciu elektrifikačnej stratégie, ktorá si nevyžaduje žiadne kompromisy zo strany zákazníka.

Trofej pre víťaza IVOTY 2021 je tento rok venovaná Andersovi Karlssonovi, švédskemu zástupcovi jury, ktorý nás opustil nedávno. Osobne bude trofej odovzdaná Xavierovi Peugeotovi v sídle Groupe PSA v Paríži, začiatkom nového roka. Dvadsaťštyričlenná porota odborných žurnalistov z Európy a Ruska, v ktorej Slovensko zastupuje šéfredaktor magazínu TRANSPORT a LOGISTIKA, Martin Miksa, udeľuje titul International Van of the Year od roku 1992. Dohľad nad transparentnosťou voľby zabezpečuje nezávislá organizácia RHA so sídlom v Spojenom kráľovstve.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
IVOTY

Prečítajte si aj

Back to top button