Motorizmus

Škoda Auto Slovensko sa stará o mobilitu slovenského hokeja

Škoda Auto Slovensko sa stará o mobilitu slovenského hokeja. Škoda Auto Slovensko už viac ako dve dekády podporuje slovenský hokej, a to v pozícii najdlhšie pôsobiaceho partnera Slovenského zväzu ľadového hokeja. Potrebám SZĽH slúži flotila 15 vozidiel vrátane 100% elektrického SUV Enyaq.

Nejde pritom len o podporu seniorskej reprezentácie, ktorá už dnes odohrá svoj prvý zápas na majstrovstvách sveta v susednej Českej republike. Slovenský importér mladoboleslavskej automobilky pomáha prakticky všetkým kategóriám reprezentácií a taktiež projektu Hokejová Galaxia, ktorej poslaním je rozvoj dievčenského a ženského hokeja. Aktuálne partnerstvo pomáha hokejovému zväzu v oblasti mobility a vďaka 100% elektrickému SUV Enyaq prispieva aj k ochrane životného prostredia. Súčasťou flotily 15 vozidiel značky Škoda, ktoré slúžia potrebám SZĽH, sú modely Scala, Octavia, Superb a po novom už aj Enyaq.

Značka Škoda je už desiatky rokov neodmysliteľne spojená s ľadovým hokejom vo svete a samozrejme, aj u nás na Slovensku. Mladoboleslavská automobilka je už od roku 1993 hlavným oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v hokeji IIHF, teda už vyše 30 rokov, čím sa hrdí rekordom za najdlhší hlavný sponzoring v histórii týchto šampionátov. Na Slovensku trvá spolupráca so SZĽH už viac ako dve dekády a úspešne pokračuje aj naďalej.

Škoda Auto Slovensko sa stará o mobilitu slovenského hokeja

Mladoboleslavská automobilka je už od roku 1993 hlavným oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v hokeji IIHF, teda už vyše 30 rokov, čím sa hrdí rekordom za najdlhší hlavný sponzoring v histórii týchto šampionátov

„Náš angažmán na ľadovej ploche značnou mierou prispel k výraznému posilneniu imidžu a známosti značky Škoda ako na Slovensku tak po celom svete. Teší nás, že môžeme stáť aj naďalej po boku jedného z najpopulárnejších športov na Slovensku. Spojenie slovenského hokeja a značky Škoda v úlohe jeho dlhoročného podporovateľa je pre nás aj po vyše dvoch dekádach vždy vnímané z našej strany s hrdosťou a úctou k hokejistom i fanúšikom. Fandíme pritom nielen mužskej reprezentácii na blížiacom sa svetovom šampionáte, ale aj mládežníckym reprezentantom počas celého roka či dievčatám – hokejistkám, ktoré taktiež podporujeme,“

hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

Škoda Auto elektrifikuje slovenský hokej

Medzi pätnástkou vozidiel značky Škoda, ktoré slúžia potrebám SZĽH, je taktiež plne elektrický model Enyaq. Škoda Auto Slovensko pritom registruje postupne sa zvyšujúci záujem o elektrické modely aj medzi tuzemskými zákazníkmi. Plne elektrické SUV Škoda Enyaq je na Slovensku dlhodobo najpredávanejší elektromobil. Za prvé tri mesiace roka 2024 sa predalo celkovo 101 áut modelu Enyaq a Enyaq Coupé. V najbližších rokoch pritom bude spoločnosť Škoda Auto pokračovať v modelovej ofenzíve. V rámci nej predstaví aj viacero svojich úplne nových elektrických vozidiel.

Škoda Auto Slovensko sa stará o mobilitu slovenského hokeja

Podpora športu je dlhodobo v DNA značky Škoda

Značka Škoda sa už tradične aktívne angažuje v úlohe podporovateľa rôznych športov na Slovensku aj vo svete. Okrem ľadového hokeja je súčasťou jej DNA aj cyklistika. Okrem podpory svetových podujatí Tour de France či Vuelta nechýbajú ani domáce podujatia. Na Slovensku je partnerom pretekov cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, Detskej tour Petra Sagana, L´Etape by Tour de France Slovakia alebo série prestížnych pretekov horských cyklistov Škoda Bike Open Tour.

Medzi 15 vozidlami značky Škoda, slúžiacimi potrebám SZĽH, je aj plne elektrický model Enyaq

Editor
Peter Magerčiak
Back to top button