Motorizmus

Allianz na Slovensku posilňuje firemnú flotilu vozidlami Škoda

Allianz na Slovensku posilňuje firemnú flotilu vozidlami Škoda. Allianz – Slovenská poisťovňa, najväčší poisťovateľ vozidiel značky Škoda na Slovensku, v týchto dňoch slávnostne prevzala do svojej firemnej flotily nových 53 vozidiel. Modernizovanú flotilu tvoria vozidlá značky Škoda, predovšetkým vlajková loď Superb (17 ks), ale tiež obľúbené modely slovenských motoristov Octavia (15 ks) a Fabia (21 ks).

Automobily si za účasti zástupcov oboch spoločností prevzala poisťovňa pred svojou centrálou. Allianz patrí medzi dlhoročných partnerov značky Škoda na Slovensku, počas spolupráce, ktorá trvá takmer dve dekády, využívala celkovo až 400 vozidiel českého výrobcu.

„Allianz – Slovenská poisťovňa patrí medzi našich dlhodobých partnerov. Preto som rád, že si do svojej firemnej flotily vybrali opäť vozidlá značky Škoda, ktoré sa môžu pýšiť vysokým komfortom, priestrannosťou interiéru, špičkovou bezpečnostnou a technologickou výbavou, ako aj úspornými motorizáciami s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu, čo vedie k vysokej zostatkovej hodnote,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko a dodal: „Allianz a Škoda sú na Slovensku úzko prepojené. Okrem toho, že spoločnosť Allianz využíva vozidlá značky Škoda už roky a celkovo ich dodnes odobrala už štyri stovky, patrí tiež medzi najväčších poisťovateľov vozidiel značky Škoda na Slovensku, a je našim najsilnejším partnerom v oblasti poisťovacích služieb.“

„So značkou Škoda v Allianzi úspešne spolupracujeme už takmer dve dekády. Je pre nás
dôležité, aby naši zamestnanci mohli za klientmi a ďalšími pracovnými povinnosťami cestovať na kvalitných a spoľahlivých vozidlách. Preto sa teším, že sme náš automobilový park doplnili o nové vozidla tejto značky,“

dodal predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov.

Allianz na Slovensku posilňuje firemnú flotilu vozidlami Škoda

Značka Škoda tvorí až 96 percent firemnej flotily Allianz. Teraz do nej pribudne 53 nových kusov značky Škoda. Z čoho 17 kusov tvorí vlajková loď Škoda Superb tretej generácie, 15 kusov vozidiel Škoda Octavia a 21 kusov vozidiel Škoda Fabia, a to v striebornej, bielej či grafitovej farbe, ako aj v rôznych výbavových stupňoch. Najčastejšie zastúpenie vo firemnej flotile Allianz má Fabia a Octavia.

Priemerný ročný nájazd vozidiel je približne 20-tisíc km, pričom priemerný celkový nájazd vozidiel je 150-tisíc km. Najčastejšia farba v automobilovom parku Allianz je, rovnako ako jej logo, modrá. Allianz svoju flotilu pravidelne modernizuje a do budúcna počíta aj s elektrifikovanými či čisto elektrickými vozidlami značky Škoda.

Zdroj
Foto: Škoda Auto Slovensko
Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button