Motorizmus

Pre čipy zvažuje Mazda zníženie výroby vo februári a v marci o 34 000 áut

Japonská automobilka Mazda uvažuje o znížení celosvetovej produkcie vo februári a v marci o 34 000 vozidiel. Príčinou je nedostatok čipov.

Mazda zvažuje zníženie výroby niektorých modelov vrátane športovo-úžitkových vozidiel CX-5 a CX-30, ako aj sedanu Mazda 3. Dôvodom je nedostatok čipov potrebných do brzdových systémov a bezpečnostných komponentov. Na domácom trhu plánuje firma znížiť tento mesiac výrobu CX-5 približne o 3900 vozidiel, uviedli zdroje. V marci by sa výroba športovo-úžitkových vozidiel mala znížiť o 6000. Firma zároveň uvažuje o redukcii výroby áut Mazda 3 a modelu CX-30 v Japonsku, Číne a Mexiku, uviedli zdroje pre Reuters.

Hovorca automobilky potvrdil, že firma očakáva nepriaznivý vplyv nedostatku čipov na výrobu v tomto mesiaci. „Predpokladáme, že nedostatok čipov bude mať vplyv na našu výrobu v celosvetovom meradle,“ povedal hovorca Mazdy. „Robíme všetko preto, aby sme tento nepriaznivý vplyv minimalizovali,“ dodal, neuviedol však, do akej miery plánuje firma výrobu obmedziť.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button