Motorizmus

Peugeot Citroën očakáva pokles predaja áut v západnej Európe

Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën dnes varovala pred zhoršením predaja vozidiel v západnej Európe a predpovedá jeho pokles o 4 % v tomto roku.
 

Prognóza Peugeotu, dvojky na trhu s automobilmi v Európe po nemeckej skupine Volkswagen, sa zhoduje s revidovanými odhadmi odborníkov, ktorí očakávajú zníženie predaja áut v Európe v tomto roku o 4 % namiesto o pôvodne odhadovaných 2,6 %, a o 1,3 % v roku 2009. Analytici to odvodňujú celkovým zhoršením situácie vo svete v dôsledku úverovej krízy, spomalenia globálnej ekonomiky a rastu inflácie.
Aj šéf Renaultu Carlos Ghosn očakáva zhoršenie situácie na trhu s automobilmi. Dodal, že podľa neho všetci podcenili rozsah recesie v USA.
Podľa Peugeotu predaj áut vo východnej Európe, v Južnej Amerike, Číne a Rusku si však udrží dvojciferný rast po celý tento rok. Automobilka zároveň odhaduje, že jej obrat na celom svete, vrátane západnej Európy, sa v roku 2008 zvýši o 5 %. Vychádza pritom z výsledkov za 1. polrok, keď automobilka predala 1,84 milióna áut, čo je 4,6 % viac ako vlani.

Zdroj: TASR

Prečítajte si aj

Back to top button