Motorizmus

Oliver Zink sa stáva novým generálnym riaditeľom Mercedes-Benz Slovakia

Oliver Zink (51), bývalý vedúci služieb zákazníkom značky Mercedes-Benz v susednom Maďarsku, preberá funkciu generálneho riaditeľa (CEO) k 1. februáru 2022.

Florian Wedler (45), v súčasnosti zastávajúci pozíciu dočasného generálneho riaditeľa a finančného riaditeľa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia (MBSK), dnes odovzdáva svoj mandát a opäť sa plne zameria na pozíciu finančného riaditeľa (CFO).

„Ďakujem Florianovi Wedlerovi za jeho doterajšie mimoriadne nasadenie v spoločnosti MBSK keď sa okrem svojej funkcie finančného riaditeľa dočasne zhostil aj funkcie generálneho riaditeľa. Som veľmi rád, že môžem teraz privítať pána Olivera Zinka ako nového generálneho riaditeľa spoločnosti MBSK. Rád by som Oliverovi poďakoval za jeho vysoké úsilie a významné úspechy, o ktoré sa so svojím tímom doteraz záslúžil. Preukázal veľmi pozitívny prínos pre zoskupenie Mercedes-Benz Central Eastern Europe (MBCEE), ktoré vzniklo vo februári minulého roka. Oliver bude naďalej hrať významnú rolu v jeho ďalšom úspešnom vývoji,“ uviedol šéf MBCEE Wolfgang Bremm von Kleinsorgen.

„Som presvedčený, že spoločne s tímom MBSK budeme pokračovať v upevňovaní vzťahov s našimi zákazníkmi a obchodnými partnermi v dynamickom trhovom prostredí. Vozidlá našej značky preukázali v minulom roku, že sú najobľúbenejšie spomedzi prémiových značiek na Slovensku. Okrem toho naše automobily zo segmentu xEV (elektrické a hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete) na slovenskom trhu dosiahli daľšie výnimočné prvenstvá. Preto pozitívne hľadíme do budúcnosti a sme radi, že zákazníkom budeme môcť priniesť novinky ako napríklad EQE, EQB a mnoho ďalších,“ povedal Oliver Zink, nový generálny riaditeľ spoločnosti MBSK.

Oliver Zink začal svoju kariéru v roku 1993, keď sa pripojil k organizácii služieb zákazníkom značky Mercedes-Benz ako manažér servisného trhu, kde bol zodpovedný najmä za riadenie trhu v strednej a východnej Európe. Po 10 rokoch vo svete služieb zákazníkom prešiel do organizácie predajnej a servisnej siete značky Mercedes-Benz ako konzultant pre maloobchod a úspešne rozvinul program maloobchodného poradenstva pre oblasť zákazníckych služieb, ktorý počas 5 rokov implementoval aj na čínskom trhu.

V roku 2008 sa opäť pripojil k organizácii služieb zákazníkom a prevzal úlohu riaditeľa služieb zákazníkom v Bulharsku. V rokoch 2011 až 2015 pôsobil v regionálnej kancelárii v Dubaji ako vedúci manažmentu trhu. Po návrate do Stuttgartu z Dubaja v roku 2015 prevzal na 4 roky pozíciu vedúceho oddelenia Obchodnej analytiky v regióne Overseas.

V auguste 2019 nastúpil do Mercedes-Benz Maďarsko (MBHU) kde sa mu spolu s jeho tímom podarilo pretransformovať oddelenie služieb zákazníkom na organizáciu orientovanú na maloobchod, čo prispelo k neustálemu rastu obchodu s náhradnými dielmi a silnému obchodnému partnerstvu s autorizovanými partnermi.

Oliver Zink, generálny riaditeľ Mercedes-benz Slovakia

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button