Motorizmus

Nový Hyundai i30: elegantnejší, bezpečnejší a efektívnejší

S pokročilými bezpečnostnými systémami, špičkovou konektivitou, širokou paletou motorizácií a s novým elegantným dizajnom je nový Hyundai i30 ešte atraktívnejší.

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové podrobnosti o novom modeli i30 pred jeho premiérou na ženevskom autosalóne. Vynovený i30 sa vyznačuje novým dizajnom, pokročilými funkciami konektivity a ponúka elektrifikovanú 48-voltovú mild hybridnú alternatívu, ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva.

Hyundai tiež aktualizuje svoj rad i30 N Line. Po prvý raz bude ostrými N-modelmi inšpirovaná úroveň výbavy k dispozícii aj v obľúbenej karosárskej verzii i30 kombi, ktorý pribudne do ponuky v lete 2020. Konštrukčné prvky inšpirované dizajnom i30 N budú naďalej k dispozícii aj pri modeloch i30 hatchback a fastback.

„Počúvame našich zákazníkov a vďaka tomu sme zistili, že v segmente C je potrebné bezpečné a spoľahlivé vozidlo, ktoré ponúka aj moderné funkcie, ako napríklad najmodernejšiu konektivitu a efektívne pohonné ústrojenstvo,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Nový model i30 naplní potreby našich zákazníkov a zároveň bude naďalej k dispozícii za atraktívnu cenu.“

Moderný dizajn exteriéru
Exteriér nového modelu i30 je odvážny a elegantný, čo mu dodáva emocionálnu príťažlivosť. Predná časť sa vyznačuje širším a modernejším postojom. Širšia mriežka má zvýraznený 3D vzor, ktorý zdôrazňuje agilný vzhľad vozidla.

Nové, štíhle svetlomety s voliteľnou technológiou MFR LED a nové denné svetlá v tvare V (DRL) dopĺňajú moderný dizajn prednej časti.

V zadnej časti je nový 5-dverový model i30 vylepšený novým dizajnom nárazníka, ktorý bol vyvinutý, aby zlepšil aerodynamický výkon. Zadné kombinované LED-ky majú tvar V a dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla.

Nový Hyundai i30 je teraz k dispozícii s novými 16 a 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny.

Výbava N Line pre všetky typy karosérie
Dynamická, motoristickým športom inšpirovaná výbava N Line prešla komplexnou aktualizáciou dizajnu pre i30 hatchback a fastback. Teraz však bude po prvý raz k dispozícii aj v novom i30 kombi. Výbava N Line tak bude dostupná pre všetky typy karosérií modelu i30 – hatchback, fastback aj kombi.

Nový i30 N Line prináša výrazný nový dizajn s ešte športovejším vzhľadom. Vpredu nájdete širšiu strednú mriežku, nové svetlomety a špeciálny dizajn prednej časti. Na základe inšpirácie z návrhov leteckých prúdov sa spodná stredná mriežka zväčšila a dominuje v oblasti nárazníka. Bočné otvory majú plávajúce krídla, ktoré zlepšujú aerodynamický výkon.

Úplný nový dizajn zadného nárazníka podčiarkuje dynamický charakter rady N Line. Široký difúzor dodáva vozidlu športový akcent, ktorý umocňujú aj nové hmlové svetlá.

Nový i30 N Line je dodávaný s novým dizajnom kolies so 17 alebo 18 palcami.

Okrem toho nové i30 N Line hatchback a fastback majú vyladené odpruženie a riadenie. O dynamickú jazdu sa postarajú motory 1,5 T-GDi s výkonom 117,5 kW (160 k) a 1,6 diesel s výkonom 100 kW (136 k).

Nové farby exteriéru
Nový Hyundai i30 prichádza s tromi novými farbami exteriéru: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red.

Okrem toho bude naďalej k dispozícii šesť existujúcich farieb: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Aktualizovaný, moderný dizajn interiéru
Dizajn interiéru nového modelu i30 prináša okrem iného prepracovanejšie a modernejšie vetracie otvory. Novinkou sú aj tri nové farby interiéru: Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru.

Moderná konektivita
Nový model i30 je vybavený najmodernejšími prvkami konektivity. Nový 7-palcový digitálny prístrojový panel a nový 10,25-palcový dotykový LCD displej prinášajú ešte lepší pôžitok z jazdy. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel. K výbave vozidla patrí aj bezdrôtové nabíjanie smartfónov.

Služby s pripojením na internet Bluelink
Nový i30 prichádza prvýkrát s plnohodnotnou technológiou Bluelink od spoločnosti Hyundai. Bluelink prináša širokú škálu služieb, najmä užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí. Súčasťou je aj rozpoznávanie hlasu online s porozumením príkazov.

Aplikačné služby Bluelink prinášajú:
• Nájsť moje auto: vodiči môžu ľahko lokalizovať svoje vozidlo v neznámom prostredí
• Vzdialené služby: vodič môže svoje vozidlo na diaľku uzamknúť
• Odoslať bod záujmu do navigácie: vyhľadanie miestnych bodov záujmu a odoslanie výsledky do navigačného systému vozidla
• Zabezpečenie: upozornenie na spustený alarm vozidla
• Údržba: správy o vozidle (napr. tlak v pneumatikách) a informácie o jazde

Bezpečnostné prvky, ktorým môžete dôverovať
Nový model i30 je tiež vylepšený balíkom rozšírených bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense, vďaka čomu je i30 vozidlom bezpečnejším a pohodlnejším ako kedykoľvek predtým.

Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou (LFA) automaticky nastavuje riadenie tak, aby udržal vozidlo v strede jazdného pruhu. Asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní (RCA) môže aktivovať brzdy, aby sa zabránilo kolízii pri cúvaní vozidla. Novinkou v modeli i30 je systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert), systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo – napríklad na semafore.

Systém zadného rozpoznania mŕtveho uhla (BSD) dostal aktualizáciu. BSD varuje vodiča, ak sa v mŕtvom uhle nachádza iné vozidlo – a teraz, s pomocou asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA), môže aktivovať brzdu, aby sa predišlo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), ktorá rozpoznáva popri vozidlách a chodcoch aj bicykle na cestách.

Rovnako ako v predchádzajúcich verziách i30, aj nový i30 prichádza so systémom FCA s detekciou chodcov, so sledovaním únavy vodiča (DAW), automatickým prepínaním diaľkových svetiel (HBA), s asistentom sledovania dopravných značiek (ISLW) a systémom na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA).

Prečítajte si aj

Back to top button