Motorizmus

Nissan odkladá uvedenie elektromobilu Ariya na trh pre nedostatok čipov

Japonská automobilka Nissan odkladá plánované letné uvedenie elektromobilu Ariya na trh na zimu. Dôvodom je nedostatok čipov, s ktorým zápasia výrobcovia áut po celom svete.

Nissan v júli 2020 predstavil nový plne elektrický model Ariya, ktorý sa mal v Japonsku začať predávať v polovici tohto roka a do konca roka sa mal dostať aj na trhy v Európe, Severnej Amerike a Číne. Nissan však v piatok oznámil, že japonskí zákazníci si teraz môžu objednávať limitovanú edíciu Ariya B6, pričom vozidlá budú k dispozícii „túto zimu“. Automobilka zároveň nestanovila dátum uvedenia vozidla na ďalšie trhy.

Hovorkyňa Nissanu potvrdila, že odklad uvedenia na trh súvisí s globálnym nedostatkom polovodičov. „Čelíme rôznym problémom v odvetví vrátane nedostatku polovodičov a našou prioritou je, aby sme zaistili dodanie vysoko progresívneho úplne nového modelu zákazníkom s najvyššou kvalitou a starostlivosťou,“ uviedla hovorkyňa.

„Aby sme toto zabezpečili, posunuli sme spustenie predaja v našom regióne.“ Ariya je pre Nissan mimoriadne dôležitým modelom. Je to prvý kompletný elektromobil automobilky od uvedenia Nissanu Leaf, ktorý debutoval pred 10 rokmi.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button