Motorizmus

Nissan odkladá uvedenie elektromobilu Ariya na trh pre nedostatok čipov

Japonská automobilka Nissan odkladá plánované letné uvedenie elektromobilu Ariya na trh na zimu. Dôvodom je nedostatok čipov, s ktorým zápasia výrobcovia áut po celom svete.

Nissan v júli 2020 predstavil nový plne elektrický model Ariya, ktorý sa mal v Japonsku začať predávať v polovici tohto roka a do konca roka sa mal dostať aj na trhy v Európe, Severnej Amerike a Číne. Nissan však v piatok oznámil, že japonskí zákazníci si teraz môžu objednávať limitovanú edíciu Ariya B6, pričom vozidlá budú k dispozícii „túto zimu“. Automobilka zároveň nestanovila dátum uvedenia vozidla na ďalšie trhy.

Hovorkyňa Nissanu potvrdila, že odklad uvedenia na trh súvisí s globálnym nedostatkom polovodičov. „Čelíme rôznym problémom v odvetví vrátane nedostatku polovodičov a našou prioritou je, aby sme zaistili dodanie vysoko progresívneho úplne nového modelu zákazníkom s najvyššou kvalitou a starostlivosťou,“ uviedla hovorkyňa.

„Aby sme toto zabezpečili, posunuli sme spustenie predaja v našom regióne.“ Ariya je pre Nissan mimoriadne dôležitým modelom. Je to prvý kompletný elektromobil automobilky od uvedenia Nissanu Leaf, ktorý debutoval pred 10 rokmi.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button