Motorizmus

InoBat bude spolupracovať na výrobe batérií

InoBat bude spolupracovať na výrobe batérií. InoBat bude spolupracovať s americkou firmou Hefei Gotion High-Tech Power Energy.

Slovenská spoločnosť podnikajúca v segmente vývoja a výroby prémiových batérií pre elektromobily InoBat bude pri vývoji komponentov spolupracovať s americkou spoločnosťou Hefei Gotion High-Tech Power Energy zo Silicon Valley. Uviedli to po podpísaní memoranda v Bratislave.

Spoločne budú pracovať na vývoji batériových článkov v novom výrobnom podniku s kapacitou až 40 gigawatthodín (GWh). „Veríme, že táto spolupráca prinesie obojstranne výhodné výsledky a vytvorí lepšiu budúcnosť v oblasti batérií,“ uviedol prezident americkej spoločnosti Steven Cai.

InoBat bude spolupracovať na výrobe batérií

Súčasťou obchodného plánu Gotion High-Tech je vytvoriť 100 GWh výrobnej kapacity batérií na zámorskom trhu do roku 2025 a pomôcť napredovať v medzinárodnom rozvoji spoločnosti v Európe. Vývojové spoločnosti InoBat a Hefei Gotion High-Tech Power Energy dodali, že ich dohoda je strategická. Zachovajú si, ako doplnili, svoje nezávislé podnikanie. Ich spolupráca by mala vyústiť do vývoja novej technológie na urýchlenie globálneho prechodu smerom k zelenej energii.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button