Motorizmus

BMW Group vybuduje v ČR dôležité vývojové centrum

Advertisement

Projekt výstavby BMW Group vývojového centra neďaleko Sokolova úspešne pokračuje. BMW Group získala od príslušného stavebného úradu stavebné povolenie umožňujúce prejsť z fázy príprav k výstavbe chystaného centra.

Súčasné obmedzenia spôsobené pandémiou koronavírusy aktuálne zapríčinili len mierne oneskorenie, ktoré BMW plánuje dohnať v priebehu výstavby. Prvým krokom budú zemné práce, ktoré pripravia podložie pre skúšobné trate. V súlade s povolením pre logistiku a zariadenia staveniska už boli v severnej časti územia zahájené prvé zemné práce a pokládka asfaltu pre obslužné komunikácie.

FOTO: BMW Group

Zemné práce na celom komplexe by mali byť hotové do konca roka 2021, nasledovať budú stavebné práce, s ktorými sa začne v severozápadnej časti územia v roku 2022. Aj napriek náročnej situácií v prvej polovici tohto roka, BMW Group neprestáva intenzívne investovať do svojej budúcnosti a pokračuje vo svojich plánovaných investičných a vývojových aktivitách.

FOTO: BMW Group

Pripravované BMW Group vývojové centrum bude po svojom otvorení jedným zo štyroch kľúčových vývojových centier BMW Group. Plánuje sa tu predovšetkým vývoj systémov autonómnej jazdy. Plocha budúceho vývojového centra sa nachádza na mieste bývalej výsypky severne od Sokolova a zaberie približne 650 hektárov.

Počas nasledujúcich dvoch rokov na nej vznikne niekoľko skúšobných dráh pre testovanie vozidiel v rôznych podmienkach a situáciách. Celý projekt je významnou investíciou nielen z pohľadu BMW Group, ale prispeje aj k rozvoju zamestnanosti, služieb a vzdelávania v celom regióne.

FOTO: BMW Group

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa
Advertisement

Prečítajte si aj

Back to top button