Letecká doprava

Zákaz príletov z Veľkej Británie môže ovplyvniť počas najbližších 3 dní 8 letov z/do Bratislavy

Zákaz civilných príletov zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, ktorý na pokyn rezortu dopravy, začne platiť od polnoci 22. decembra a potrvá 72 hodín, sa počas najbližších 3 dní dotkne 4 príletov z Veľkej Británie, v pláne sú aj 4 odlety.

V utorok 22. decembra nie sú na Letisku M. R. Štefánika naplánované žiadne prílety z Veľkej Británie, v tento deň sú v pláne lety z/do Kyjeva a Ľvova na Ukrajine. V stredu 23. decembra sú plánované 2 prílety z Londýna a 2 odlety do Londýna – prílet dopravcu Ryanair z Londýna-Stanstedu a prílet dopravcu Wizz Air z Londýna-Lutonu, a následné odlety z Bratislavy na tieto dve londýnske letiská.

Vo štvrtok 24. decembra, na Štedrý deň, sú plánované 2 prílety dopravcu Ryanair – a to z Londýna-Stanstedu a Manchesteru do Bratislavy a 2 odlety z Bratislavy – do Londýna a Manchesteru. Od dnes je spolu do konca decembra naplánovaných z Bratislavy 13 príletov a 13 odletov z/do Veľkej Británie, spolu 26 letov (5 príletov Londýn-Stansted, 5 príletov Londýn-Luton, 3 prílety Manchester a v rovnakej frekvencii odlety) a celkovo je do konca vianočného a novoročného obdobia, teda do 10. januára, naplánovaných z Letiska M. R. Štefánika 50 letov z/do Veľkej Británie – 25 odletov a 25 príletov. Po 10. januári dopravcovia lety pozastavili alebo zredukovali.

Lety do/z Londýna-Stanstedu a Manchesteru zabezpečuje dopravca Ryanair, lety z/do Londýna-Lutonu zabezpečuje dopravca Wizz Air. Počet cestujúcich, ktorých sa situácia dotkne, je predčasné odhadovať, závisel by od obsadenosti jednotlivých letov. Kapacita lietadiel Boeing 737-800 dopravcu Ryanair je 189 cestujúcich a kapacita lietadiel Airbus A321 dopravcu Wizz Air je 230 cestujúcich. Týmito lietadlami zabezpečujú dopravcovia lety z/do Veľkej Británie. Cestujúcich bude kontaktovať letecký dopravca e-mailom, SMS správou, v mobilnej aplikácii, kde môžu nájsť informácie o ďalšom postupe – vrátenie cien za letenku, či zmeny rezervácie na iný dátum, alebo let, alebo ponúkne poukážku na kúpu ďalšej letenky.

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button