Letecká doprava

Emirates môže trvať až štyri roky, kým obnoví lety na všetkých linkách

Spoločnosti Emirates môže trvať až štyri roky, kým obnoví lety na všetkých svojich linkách, ktoré musela zastaviť pre pandémiu nového koronavírusu. Vyhlásil to v pondelok odchádzajúci prezident Tim Clark. Letecká spoločnosť so sídlom v Dubaji lietala pred pandémiou do 157 destinácií v 83 krajinách. V marci však musela pre obmedzenia v doprave uzemniť lietadlá a odvtedy prevádzkuje len niekoľko limitovaných služieb.
      
Clark v rozhovore s leteckým konzultantom Johnom Stricklandom, ktorý bol zverejnený na webe, predpovedal návrat k „určitej miere normálnosti“ pravdepodobne v sezóne 2022/2023 alebo 2023/2024, keď by Emirates mohli prevádzkovať svoju sieť tak, ako pred koronakrízou. Emirates varovali, že súčasné obdobie bude v 35-ročnej histórii spoločnosti najťažšie. V nedeľu (31. 5.) aerolínie oznámili, že v dôsledku pandémie prepustil niektorých zamestnancov.

Pamätáte si? Emirates počas pandémie nakrútili video s týmto názvom, ktoré sa pozerá do budúcnosti, keď sa všetko opäť vráti do normálu

Clark, ktorý sa má stať poradcom leteckej spoločnosti, tento mesiac po odstúpení z funkcie prezidenta, vyhlásil, že letecký priemysel by sa mohol začať zotavovať do leta budúceho roka, ak bude začiatkom roku 2021 k dispozícii široko dostupná vakcína. Očakáva tiež, že dopyt po letoch sa pravdepodobne bude zvyšovať v roku 2023 a 2024, pokiaľ globálnu ekonomiku nezasiahnu ďalšie veľké traumy.
      
Clark zároveň upozornil, že fyzické dištancovanie v lietadlách nie je ekonomicky a environmentálne praktické, pretože by to znamenalo poloprázdne lietadlá. Emirates budú zatiaľ požadovať od cestujúcich, aby na palube nosili rukavice a masky, dodal.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button