Letecká doprava

Aerolínie Lauda zatvoria hlavnú základňu vo Viedni

Rakúske aerolínie Lauda oznámili, že koncom budúceho týždňa zatvoria svoju hlavnú leteckú základňu vo Viedni, v dôsledku čoho príde o prácu viac než 300 ľudí. Rozhodnutie dcérskej spoločnosti írskych nízkonákladových aerolínií Ryanair padlo po tom, ako sa vedenie a odbory nedokázali dohodnúť na novej pracovnej zmluve.
      
Základňa na viedenskom letisku bude zrušená k 29. máju, informovala spoločnosť Lauda. Šéf Ryanairu Michael O’Leary už začiatkom mája varoval, že ak nebudú zamestnanci súhlasiť s novou pracovnou zmluvou, ktorej súčasťou je znižovanie miezd, hlavná základňa Laudy na letisku Viedeň bude zrušená. Rakúska odborová organizácia Vida však podľa agentúry Reuters odmietla súhlasiť s návrhmi vedenia aerolínií Lauda s tým, že podmienky pre niektorých zamestnancov sú mimoriadne nevýhodné.
      
Ryanair kúpil aerolínie Lauda od ich zakladateľa, bývalého pretekára Formuly 1 Nikiho Laudu v roku 2018. Viedenské letisko je hlavnou základňou pre rakúske aerolínie. Ďalšie základne Laudy, ktoré sú v Stuttgarte, Düsseldorfe a hlavnom meste Malorky Palma de Mallorca, by podľa O’Learyho mali zostať otvorené.

Prečítajte si aj
Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button