Cestná doprava

Zubačky na Štrbské Pleso nahradia autobusy

Zubačky na Štrbské Pleso nahradia autobusy. Zubačky na trase medzi Štrbou a Štrbským Plesom nahradí približne na šesť týždňov autobusová doprava.

Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč s tým, že nepretržitá výluka na trati potrvá od pondelka do 28. októbra. Dôvodom výluky na tatranskej ozubnicovej železnici (OŽ) je stabilizácia koľajového lôžka, ktorú vykonáva manažér infraštruktúry – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). „Pre cestujúcich sme v tomto úseku zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu (NAD). Časy príchodov a odchodov autobusov v úseku Štrba – Štrbské Pleso a späť sa zhodujú s časmi príchodov a odchodov vlakov ZSSK. Zároveň žiadame cestujúcich, aby si cestovné lístky zakúpili v osobnej pokladnici ZSSK, cez náš web, prípadne cez aplikáciu Ideme vlakom. Keďže lístok si priamo v autobuse nezakúpite,“ upozornil Kováč.

Zubačky na Štrbské Pleso nahradia autobusy

Informácia o výluke sa zobrazuje aj na webe ZSSK pri vyhľadaní a nákupe cestovných dokladov na vlaky na trati OŽ. Železničná spoločnosť zároveň upozorňuje, že preprava imobilných cestujúcich, detských kočíkov a bicyklov nie je v NAD povolená. „Preprava psa alebo zvieraťa bez uzatvárateľnej schránky je v autobusoch taktiež vylúčená. Toto pravidlo sa nevzťahuje na psov sprevádzajúcich zdravotne postihnuté osoby,“ uzavrel hovorca.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button