Cestná doprava

Ďalšia zóna v PAAS je lokalita Starý Ružinov–východ

Ďalšia zóna v PAAS je lokalita Starý Ružinov–východ. Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíril o lokalitu Starý Ružinov-východ.

Preto po novom v tejto lokalite nezaparkuje počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 h nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Držitelia rezidentských kariet môžu parkovať neobmedzene, nerezidenti si za parkovanie v danom čase zaplatia 1,50 eura za hodinu.

Starý Ružinov patrí podľa samosprávy medzi miesta, kde je parkovanie najzložitejšie. „Preto to bude práve jeho časť ‚východ‘ (medzi ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka), ktorá sa ako prvá začlení do celomestskej parkovacej politiky,“ spresnila prednedávnom mestská časť. Potvrdilo to aj hlavné mesto, podľa ktorého je situácia v danej lokalite s parkovaním dlhodobo komplikovaná.

Ďalšia zóna v PAAS je lokalita Starý Ružinov–východ

PAAS začal od 10. januára platiť v prvých troch lokalitách. A to Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Najnovšie sa pridala lokalita Starý Ružinov-východ. Od 21. apríla by sa mal PAAS rozšíriť o zónu hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste. V máji by mali pribudnúť ďalšie dve lokality na území Ružinova, a to lokalita Starý Ružinov-západ a zóna 500 bytov.

Mestskú parkovaciu politiku v Bratislave – Bratislavský parkovací asistent PAAS v prvých troch zónach spustili v pondelok (10. 1.).

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button