Cestná doprava

Zlatá medaila EcoVadis pre DKV Mobility

Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných poskytovateľov služieb pre mobilitu Európe, získala za svoje prínosy pre trvalú udržateľnosť zlatú medailu za rok 2021.

Zlatú medailu získala DKV od ratingovej agentúry EcoVadis, ktorá patrí v oblasti trvalej udržateľnosti medzi najrenomovanejšie nezávislé ratingové organizácie na svete. DKV Mobility sa s týmto ocenením radí medzi najlepšie 3 % spoločností v kategórii Poskytovanie ostatných služieb pre firmy a podnikateľov a medzi najlepších 5 % z viac ako 85 000 spoločností, ktoré boli hodnotené globálnym poskytovateľom ratingových služieb v oblasti trvalej udržateľnosti. Nové hodnotenie je o 22 bodov vyššie ako v predchádzajúcom roku, čo znamená posun z bronzovej na zlatú medailu.

„Sme hrdí na to, že patríme medzi najlepších päť percent spoločností hodnotených spoločnosťou EcoVadis,“ hovorí Marc Erkens, vedúci oddelenia pre trvalú udržateľnosť, novú mobilitu a verejné záležitosti. „Usilujeme sa o to, aby trvalá udržateľnosť bola zakotvená vo všetkom, čo robíme – v našich riešeniach pre zákazníkov, firemných procesoch, vo vzťahoch so zamestnancami aj v sociálnych aktivitách v rámci našich komunít. Zlatý rating od agentúry EcoVadis dokazuje, že sme na správnej ceste k naplneniu nášho firemného cieľa: urýchľovať transformáciu smerujúcu k efektívnej a trvalo udržateľnej budúcnosti mobility.“

Hodnotenie agentúry EcoVadis sa zameriava na štyri oblasti: životné prostredie, pracovné právo a ľudské práva, etiku a trvalo udržateľné zásobovanie. Metodika vychádza z medzinárodných štandardov pre trvalú udržateľnosť (Global Reporting Initiative, United Nations Global Impact, ISO 26000). Na riadny priebeh hodnotenia trvalej udržateľnosti dohliada vedecký výbor zložený z odborníkov na trvalú udržateľnosť a dodávateľské reťazce.

Agentúra EcoVadis bola založená v roku 2007 a s globálnou sieťou viac ako 85 000 hodnotených spoločností z viac ako 160 krajín a viac ako 200 odvetví je najväčším poskytovateľom hodnotenia trvalej udržateľnosti firiem. DKV Euro Service je jedným z popredných poskytovateľov služieb v oblasti mobility pre dopravný a logistický priemysel. Už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách.

Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek a tiež služby jednotnej úhrady mýta alebo vratiek dane z pridanej hodnoty či spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY. Spoločnosť je zastúpená v 45 krajinách, zamestnáva viac ako 1 300 pracovníkov po celej Európe a v roku 2020 dosiahla objem transakcií vo výške 9,3 miliardy eur. Aktuálne je v obehu viac ako 5,1 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 213 000 zákazníkov. V tomto roku bola karta DKV vyhlásená už sedemnástykrát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button