Cestná doprava

Výstavba kysuckej D3 napreduje

Aktuálne sa na stavbe úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec dokončujú finálne vrstvy na telese diaľnice a montujú posledné metre protihlukových stien. Tie sú zrealizované už na 75 %.

Diaľničiari následne začnú práce na osadení zvislého a premenného dopravného značenia, namaľujú vodorovné dopravné značenie a odskúšajú informačný systém diaľnice. Na výstavbe kysuckej D3 sa podieľa 250 pracovníkov. Dĺžka stavby kysuckej diaľnice je 5673 metrov, zahŕňa 19 mostov, dve križovatky, 11 kilometrov protihlukových stien a 6 kilometrov oplotenia.

Lepšie dopravné riešenie pre Kysuce

V celom úseku D3 je v súčasnosti doprava vedená po existujúcich cestách prvej triedy, ktoré sú využívané aj medzištátnou prepravou. „Rozhodne lepším dopravným riešením pre túto oblasť bude sprejazdnenie D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec,“ zdôraznila vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Žgravčáková. Diaľničný úsek by mal byť odovzdaný motoristom do konca roka 2020.

NDS zároveň podotkla, že vedenie trasy si vyžiadalo aj množstvo vyvolaných investícií, ako sú preložky a rekonštrukcie existujúcich nadzemných a podzemných sietí, rekonštrukcia mosta na ceste prvej triedy či vybudovanie lávky pre peších ponad železnicu.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASRNDS

Prečítajte si aj

Back to top button