Cestná doprava

Výstavba križovatky Triblavina by sa mala spustiť v roku 2013

Výstavba mimoúrovňovej križovatky Triblavina neďaleko Bratislavy by sa mala spustiť v roku 2013 a dokončená by mala byť v roku 2015.

Na dnešnom stretnutí s novinármi to uviedol minister dopravy Ján Figeľ, kde spolu so šéfom Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Jánom Kotuľom a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom prezentovali dohodu o príprave a výstavbe križovatky.
      
„Ide o investíciu, ktorá si pri križovatke vyžiada 13 miliónov eur, spolu s privádzačmi to bude 22 miliónov eur,“ vyčíslil Figeľ. Z čoho bude financovaná, ešte celkom spresnené nie je. „Budeme pripravovať opatrenia tak, aby výstavbe napomohli eurofondy,“ podotkol Figeľ. Ak sa nenájde iný spôsob, peniaze sa budú hľadať v rozpočte. Vybudovanie križovatky má napomôcť hlavne desiatkam tisícom obyvateľov v okolitých obciach neďaleko Bratislavy. Ide napríklad o obce Chorvátsky Grob, Slovenský Grob, Bernolákovo i Ivanka pri Dunaji. „Diaľnica medzi Bratislavou a Trnavou je už dnes denne zahustená a popri nej vyrastajú dynamické sídla,“ opísal potrebnosť križovatky Figeľ.

Križovatka Triblavina je podľa šéfa NDS Kotuľu stredne veľká stavba a je súčasťou plánovaného rozšírenia diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou na šesťpruh, ktoré sa pripravuje. „Toto rozšírenie je potrebné zrealizovať čo najskôr,“ podotkol Kotuľa. Podľa jeho odhadu v priebehu piatich rokov.
 

Prečítajte si aj

Back to top button