Cestná doprava

Volkswagen spolu s partnermi investuje do výroby batérií

Volkswagen spolu s partnermi investuje do výroby batérií. Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v spolupráci s partnermi investovať do výroby batérií viac než 20 miliárd eur.

Investícia, prostredníctvom ktorej sa chce VW stať lídrom na tomto rastúcom trhu, by mala vytvoriť približne 20 000 pracovných miest a do roku 2030 zabezpečiť ročné tržby v hodnote nad 20 miliárd eur. Globálny výskum a výrobu batérií Volkswagenu, od ťažby surovín až po recykláciu, bude zabezpečovať divízia s názvom PowerCo, uviedlo vedenie spoločnosti počas slávnostného položenia základného kameňa prvého závodu na výrobu batérií v Európe v meste Salzgitter.

„Dnešok je dobrý deň pre automobilový priemysel v Nemecku,“ povedal nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý sa na ceremónii zúčastnil. Volkswagen niekoľkokrát uviedol, že výroba dostatočného množstva batérií na pohon všetkých áut je najväčšou výzvou prechodu k elektrickým vozidlám. A predstavil plán výstavby závodov s celkovou kapacitou 240 gigawatthodín (GWh) do roku 2030. Projekt zahrnuje výstavbu šiestich závodov v Európe a dvoch v Severnej Amerike.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button