Cestná doprava

Vodiči opäť protestovali proti odkladaniu výstavby obchvatu v Šali

Obyvatelia Šale pomalou jazdou autami mestom vo štvrtok popoludní vyjadrili svoju podporu výstavbe obchvatu mesta. Tá sa z rôznych dôvodov už niekoľko rokov odkladá.

„Po tom, ako sme sa minulý týždeň dozvedeli, že Slovenská správa ciest zrušila verejné obstarávanie na obchvat mesta Šaľa, cítime sa oklamaní týmto rozhodnutím, a preto budeme podporovať všetky aktivity spojené s výstavbou obchvatu,“ povedala hovorkyňa mesta Dajana Hanesová. Primátor Šale Jozef Belický tvrdí, že samospráva využije všetky možné legitímne prostriedky, ktoré by mohli pomôcť k tomu, aby sa výstavba obchvatu začala čo najskôr.

Prečítajte si aj

„Šaľa obchvat potrebuje. Dennodenne prejde mestom vyše 28 000 áut, čo sa výrazne podpísalo pod nepriaznivý stav mosta spájajúceho Šaľu a mestskú časť Veča. Potvrdzuje to aj správa z diagnostiky vozovky mosta zo 7. októbra 2020, kde je jednoznačne uvedené, že šaliansky most postavený v roku 1977 je vo veľmi zlom stavebno-technickom stave,“ skonštatoval primátor.

Slovenská správa ciest (SSC) začiatkom júla zrušila verejné obstarávanie na výstavbu obchvatu mesta Šaľa. Ako dôvod uviedla, že jej bolo v priebehu procesu vyhodnotenia ponúk v rámci verejnej súťaže doručené rozhodnutie Riadiaceho výboru prioritných osí 1 až 6 operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) o vyradení Národného projektu I/75 Šaľa obchvat zo zoznamu národných projektov OPII, čoho dôsledkom je strata finančného krytia zákazky. SSC sa teda bude uchádzať o finančný príspevok na projekt obchvatu Šale z OP Slovensko v horizonte roku 2022.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button