Cestná doprava

V Žilinskom samosprávnom kraji sa začne testovanie Integrovaného dopravného systému

Prvá fáza testovania Integrovaného dopravného systému (IDS) v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sa začne na území Žilina – Rajec – Kysuce. ŽSK o tom informoval na sociálnej sieti.

Doplnil, že súčasťou sú nové cestovné poriadky pre rajeckú dolinu prerokované so starostami dotknutých obcí. „Cestujúci si zakúpi zónový lístok s platnosťou 30, 90, 365 dní alebo sieťový turistický cestovný lístok na 24 alebo 72 hodín,“ uviedol samosprávny kraj.

Predplatné cestovné lístky budú prenosné a neprenosné. „V prvej fáze budú súčasťou systému aj jednorazové cestovné lístky v meste Žilina s platnosťou 60 minút pre tarifnú oblasť mesto Žilina. Prestupné lístky, platné vo vozidlách prímestskej aj železničnej dopravy, budú vo forme elektronických alebo papierových lístkov,“ vysvetlil ŽSK.

Cieľom je zjednodušiť dostupnosť verejnej dopravy pre občanov, ktorí v ŽSK využívajú na presun niekoľko typov dopravy v časovej následnosti, dodal samosprávny kraj. Projekt IDS je súčasťou Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button