Cestná doprava

V Bratislave budú jazdiť nové obojsmerné električky

V Bratislave budú jazdiť nové obojsmerné električky. V hlavnom meste bude jazdiť desať nových obojsmerných nízkopodlažných električiek.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v uplynulých dňoch podpísal zmluvu s ministerstvom dopravy, ako riadiacim orgánom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na ich nákup. Informáciu potvrdili aj z DPB a vyplýva to aj zo zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv. Nové električky značky Škoda 30T3 teda dodá vysúťažená skupina dodávateľov Škoda Transportation a Škoda Transtech Oy za 26,48 milióna eur.

Nová éra modernizácie mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste tak podľa predsedu predstavenstva DPB Martina Rybanského pokračuje. Nové obojsmerné električky posilnia vozidlový park mestského dopravcu po nákupe nových autobusov, trolejbusov a jednosmerných električiek.

V Bratislave budú jazdiť nové obojsmerné električky

„Cestujúci sa dočkajú nielen väčšieho komfortu, v porovnaní so starými, ale predstavujú nevyhnutnosť pre ďalšie rekonštrukcie električkových radiál v meste,“ povedal Rybanský. Celkové výdavky na realizáciu aktivít projektu sú 27 miliónov eur, z toho nenávratný finančný príspevok je vo výške 25,66 milióna eur. Čiže spolufinancovanie DPB je na úrovni 1,35 milióna eur.

Projekt bude rozdelený na dve fázy. Prvá fáza sa zrealizuje v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Realizácia druhej fázy prebehne v nasledujúcom programovom období 2021 – 2027, v rámci Programu Slovensko. Plánovaný termín dodávky električiek je do 24 mesiacov od vystavenia objednávky. DPB potvrdil, že pristúpil k objednaniu nových električiek v pondelok (30. 5.).

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button