Cestná doprava

TTSK zrekonštruoval cesty v okresoch Dunajská Streda a Galanta

Tucet zrekonštruovaných úsekov ciest a tri obnovené mosty odovzdali počas tohto roku v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Celková investícia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) do takmer 18 kilometrov dopravnej infraštruktúry predstavuje 2,9 milióna eur. Vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu je to o 760.000 eur menej oproti predpokladu, informoval predseda TTSK Jozef Viskupič.

„Ešte pred zimou sme v oboch regiónoch stihli dokončiť viaceré úseky ciest, ako napríklad rekonštrukciu 2,8 kilometra dlhého úseku medzi Gabčíkovom a Ňáradom, do ktorej sme investovali vyše 600.000 eur. Táto investícia patrí medzi naše najväčšie tohto roka,“ povedal Viskupič s tým, že Správa a údržba ciest TTSK mala v pláne na tento rok celkovo až 54 investícií.

Najdlhším zrekonštruovaným úsekom v okrese Galanta je úsek cesty III. triedy medzi obcami Mostová a Čierna Voda v dĺžke 2,6 kilometra. Župa zmodernizovala aj dva mosty, most cez Malý Dunaj pri obci Nový Život dostal nové odvodňovanie, vďaka čomu je opäť bezpečný a predĺžila sa jeho životnosť. Viskupič avizoval, že na budúci rok plánujú investovať do modernizácie úsekov ciest a mostov 15,6 milióna eur. „V južných okresoch pôjde o 16 projektov, medzi ktorými bude napríklad päťkilometrový úsek medzi Galantou a Čiernym Brodom, alebo šesťkilometrový úsek medzi Topoľníkmi a Okočom-Opatovským Sokolcom,“ doplnil Viskupič.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button