Cestná doprava

P. Frešo odmieta spochybňovanie priority nultého okruhu Bratislavy

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo (SDKÚ-DS) vníma víkendové vyjadrenia predsedu strany SMER-SD Roberta Fica ako ohrozenie nultého dopravného okruhu okolo Bratislavy.

„Vnímam tu jeden problém a trúfam si povedať, že aj ohrozenie. Cez víkend predseda strany Smer-SD a podpredseda parlamentu (Robert Fico – pozn. TASR) spochybnil nultý okruh Bratislavy tvrdením, že momentálne životnou prioritou Slovenska nie je obchvat okolo Bratislavy,“ uviedol dnes na tlačovej besede Frešo. Predseda BSK totiž vyjadrenia predsedu Smeru vníma pre komunálnych politikov ako „politické zadanie“.
      
„Chcel by som vyzvať starostov a primátorov zvolených v Bratislavskej župe za stranu SMER-SD, rovnako aj funkcionárov strany SMER-SD, aby napomenuli svojho predsedu a vysvetlili mu, že keď reťaz má fungovať, tak každé jej ohnivko je dôležité,“ konštatoval. Slovenské diaľnice sú totiž podľa Freša jedna reťaz, ktorá je na jednom konci napojená na ukrajinskú hranicu a na druhom konci na rakúsku hranicu. „Zodpovednosťou každého slovenského politika a vlastenca je preto podporovať túto reťaz v každom jej ohnivku.“
      
„Čakal som, že kandidáti, ktorí kandidujú, sa voči takýmto vyjadreniam ohradia,“ povedal s tým, že sú medzi nimi viacerí podpredsedovia strany SMER-SD. „Nestalo sa tak,“ zdôraznil Frešo. Pripomenul, že „ešte pred rokom vtedy minister dopravy Ľubomír Vážny (SMER-SD) mal iný slovník“. „Jednou z budúcoročných priorít rezortu dopravy je výstavba obchvatu hlavného mesta, a teda cesty D4,“ citoval Frešo údajné Vážneho vyjadrenia spred roka.
      
„Pri projektoch, ktoré budú slúžiť desiatky rokov, by bolo dobré, aby sme dali stranícke veci nabok a aby sme postupovali naozaj ako vlastenci,“ dodal. „Ide o typický príklad arogancie politikov SDKÚ – DS, ktorí uprednostňujú záujmy hlavného mesta pred záujmami ostatných regiónov Slovenska. Robert Fico povedal, že v súčasnosti je životne dôležité dobudovať diaľnicu na východ, čo ale neznamená, že nultý obchvat Bratislavy nie je dôležitý,“ uviedla pre TASR hovorkyňa strany SMER-SD Silvia Glendová v reakcii na dnešné Frešove vyjadrenia.
 

Prečítajte si aj

Back to top button