Cestná doprava

Oprava zastávok električkovej radiály v Bratislave

Oprava zastávok električkovej radiály v Bratislave. V hlavnom meste spustili opravu zastávok na Račianskej električkovej radiále.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) spustil opravu viacerých zastávok na Račianskej električkovej radiále. Pracuje sa napríklad na zastávkach Mladá garda, Námestie Biely Kríž či na Pionierskej. „Rekonštrukciou sme nechceli obmedziť premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD). Sprístupnená preto ostáva vždy polovica nástupiska, pričom električky zastavia v časti, ktorá nie je staveniskom,“ spresnil na sociálnej sieti DPB.

Avizuje, že do druhej polovice letných prázdnin môžu cestujúcich i vodičov zastihnúť krátkodobé zmeny a lokálne obmedzenia, bez ktorých nie je možné rekonštrukciu takéhoto rozsahu zrealizovať. Mestský dopravca deklaruje, že po rekonštrukcii bude cestovanie električkou medzi bratislavskou mestskou časťou Rača a centrom hlavného mesta oveľa komfortnejšie.

Oprava zastávok električkovej radiály v Bratislave

Ostrovčeky budú po novom vyvýšené a betónovou dlažbou vydláždené. Pribudnúť má antracitový mobiliár s novým označníkom. Upravia sa aj bezbariérové vstupy. Nové prístrešky zastávok budú v súlade s dizajnovým manuálom zastávok MHD a vybavia ich solárnym osvetlením. Ide o začiatok avizovaného programu obnovy a doplnenia prístreškov. Ochráni cestujúcich pred počasím aj na ďalších takmer 200 zastávkach sa ráta s novými prístreškami v celej Bratislave.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button