Cestná doprava

Nitriansky kraj opravil počas prázdnin vyše 60 kilometrov ciest

Rozsiahla oprava ciest druhej a tretej triedy v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK), ktorá prebiehala počas prázdnin, bola ukončená.

Na 32 cestných úsekoch v okresoch Komárno, Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Šaľa a Topoľčany v celkovej dĺžke viac ako 60 kilometrov sa nový asfalt položil na celkovú plochu takmer 393 000 štvorcových metrov.

Stavebné práce zrealizovala pre NSK spoločnosť Eurovia SK, celkové náklady prevýšili 3,5 milióna eur, informovala Simona Tančáková, hovorkyňa spoločnosti. Rozsiahla rekonštrukcia jednotlivých úsekov ciest v NSK sa začala v druhej polovici júna. Postupne na nich došlo k výmene asfaltových vrstiev vozovky.

„Stavebné práce trvali 60 dní. Stavbu realizovali dve čaty pracovníkov spoločnosti Eurovia SK a pracovalo sa tak aj na viacerých úsekoch súčasne. Najdlhšie, až 30 dní, sa opravoval úsek Hostie – intravilán v okrese Zlaté Moravce, kde prebehla aj rekonštrukcia mosta. Najdlhší opravený úsek má dĺžku 3,13 kilometra a spája obec Nemečky a Prašice v okrese Topoľčany,“ zhodnotila Tančáková.

Spolu bolo na opravu ciest v Nitrianskom samosprávnom kraji použitých viac ako 60 000 ton asfaltových zmesí a v niektorých časoch na stavbách pracovalo päť asfaltérskych čiat súčasne. Aby sa minimalizovali dopravné obmedzenia a plynulosť cestnej premávky, niektoré úseky sa realizovali výlučne počas víkendov, keď je jej intenzita nižšia.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button