Cestná doprava

Navrhované zmeny PAAS je možné pripomienkovať

Navrhované zmeny PAAS je možné pripomienkovať. Mesto Bratislava pripravuje viaceré zmeny pravidiel v rámci systému celomestského regulovaného parkovania (PAAS).

Niektoré z nich si vyžiadajú zmenu všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktoré môžu popri mestských častiach pripomienkovať od piatka aj samotní obyvatelia. Urobiť tak môžu do 9. mája. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti. „Po vyhodnotení pripomienok predložíme návrh zmien na májové zasadnutie mestského zastupiteľstva,“ približuje bratislavský magistrát.

Návrh zmien napríklad rozšíri možnosti platby parkovného, a to aj formu SMS. Zmeny sa týkajú tiež samotných parkovacích kariet, vydávania rezidentských parkovacích kariet, zlacnenia abonentských kariet v drahších zónach či používania bonusovej karty. Navyšuje sa tiež počet návštevníckych hodín pre prijímateľov sociálnej a zdravotnej starostlivosti, pre registrovaných poskytovateľov sociálnych služieb sa zavádza možnosť získať zľavovú parkovaciu kartu. Súčasťou zmien VZN má byť aj návrh nových zón v mestských častiach, do ktorých sa bude systém regulácie rozširovať.

Navrhované zmeny PAAS je možné pripomienkovať

Návrh zmien je zverejnený na webe hlavného mesta. Pripomienky môžu obyvatelia posielať do 9. mája prostredníctvom e-mailovej adresy parkovanie@bratislava.sk, poštou alebo osobne na podateľni bratislavského magistrátu. PAAS, ktorý mesto označuje ako jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači.

Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica-Blumentál. PAAS plánujú tento rok spustiť aj v bratislavskej Dúbravke v zóne Záluhy-východ. Rozšíriť by sa mal aj do časti Dvory V, VI a v časti Hájov v okolí Šustekovej ulice v Petržalke.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button