Cestná doprava

MHD počas Vianoc a Silvestra v inom režime

MHD počas Vianoc a Silvestra v inom režime. V Bratislave bude počas vianočných sviatkov a Silvestra premávať mestská hromadná doprava (MHD) v inom režime.

Od piatka (23. 12.) do 8. januára 2023 budú linky jazdiť podľa cestovných poriadkov v režime pracovný deň – školské prázdniny. Počas sviatočných dní budú premávať ako počas bežných voľných dní. Informoval o tom hovorca Dopravného podniku Bratislava Martin Chlebovec.

V tomto čase nebudú jazdiť školské linky a od 27. decembra do 5. januára 2023 ani posilové linky 7 a 196. „Z pohľadu časov premávky bude počas Štedrého dňa (24. 12.) MHD fungovať mimoriadne. Denné linky v sobotu postupne ukončia premávku po 17.00 h. Následne od 18.00 h začnú premávať nočné linky, a to do polnoci v intervale 30 minút. Po polnoci podľa riadnych cestovných poriadkov,“ spresnil hovorca. Linka 69 bude v tento deň premávať do 14.00 h.

MHD počas Vianoc a Silvestra v inom režime

Počas Silvestra (31. 12.), resp. Nového roka (1. 1.) sa začne premávka nočných liniek v 30-minútovom intervale do 1.30 h. „DPB je pripravený po skončení silvestrovských osláv na pokyn dopravných dispečerov vypraviť navyše záložné vozidlá,“ podotkol Chlebovec.

Bratislavský mestský dopravca počas Silvestra odstaví a mechanicky zabezpečí proti poškodeniu 113 predajných automatov na cestovné lístky. Ide predovšetkým o zariadenia v exponovaných lokalitách. Dôvodom je opakujúci sa vandalizmus počas silvestrovských osláv. Výpravu školských liniek a režim MHD pracovný deň – školský rok obnovia 9. januára 2023.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button